ΑρχικήΑΛΛΕΣ ΚΥΡΙΕΣ ΕΙΔΗΣΕΙΣTo καθάρισε από το πρώτο (Α' ημίχρονο)

To καθάρισε από το πρώτο (Α’ ημίχρονο)

Η ΟΜΟΝΟΙΑ προηγείται της Αναγέννησης Δερύνειας με 3-0 στο πρώτο ημίχρονο του αγώνα στο Γ.Σ.Π. Η ΟΜΟΝΟΙΑ από το πρώτο λεπτό του αγώνα κυριάρχησε στον αγώνα και δημιούργησε αρκετές ευκαιρίες για γκολ.

O γόρδιος δαισμός λύθηκε στο 22o λέπτο όταν μετά από ωραία ενέργεια ο Κλέιτον απέφυγε όσους αντιπάλους βρήκε μπροστά του  και έκανε σουτ από δύσκολη γωνία. Η μπάλα κόντραρε στον Ευθυμίου για να γίνει το 1-0.

Ένα λεπτό αργότερα ετά από γύρισμα στην περιοχή η μπάλα προσέκρουσε στον τερματοφύλακα και μετά στον σε αμυντικό της Αναγέννησης για να καταλήξει στα δίκτυα.

Μάλιστα η ΟΜΟΝΟΙΑ κατάφερε να πετύχει και τρίτο τέρμα όταν στο 34′ ο Ντάρμπισάιαρ εκμεταλλεύτηκε με ωραίο κοντρόλ την μακρινή μπαλιά που του έγινε και στο τετ -α – τετ νίκησε τον τερματοφύλακα της Αναγέννησης για να γράψει το 3-0 που ήταν το τελικό σκορ του ημιχρόνου.

Ομόνοια: Παναγή, Κωνσταντινίδης, Βύντρα, Όρσουλιτς, Παντελιάδης, Φλορέσκου, Μαργκάσα, Τουρέ, Κλέιτον, Σέρινταν, Ντάρμπισαϊαρ

Αναγέννηση: Βιέρα, Φωτίου, Ευθυμίου, Ντιαλό, Θεράποντως, Χατζηγιαννακού, Μπριτζίτο, Φουρτάδο, Νατσιόπουλος, Χριστοδούλου, Γουέσλεμ