ΑρχικήΚΥΡΙΑ ΕΙΔΗΣΗΓερό προβάδισμα με δύο πρωταγωνιστές (A' ημίχρονο)

Γερό προβάδισμα με δύο πρωταγωνιστές (A’ ημίχρονο)

Παράταση στην διάθεση του Χριστουγεννιάτικου Λαχνού της ΟΜΟΝΟΙΑΣ – Αγοράστε τον τώρα ΟΝLINE

Η ΟΜΟΝΟΙΑ προηγείται της Νέας Σαλαμίνας με 2-0 στο Α’ ημίχρονο του αγώνα στο Γ.Σ.Π για την 24η αγωνιστική του Παγκυπρίου πρωταθλήματος Cyta. H oμάδα μας χωρίς να εντυπωσιάσει πέτυχε δύο τέρματα στο 14ο και 37ο λεπτό με τους ίδιους πρωταγωνιστές. Ο Λέζιακς από τα αριστερά σέρβιρε και ο Τσέποβιτς ήταν την κατάλληλη στιγμή στον κατάλληλο χώρο για να σπρώξει την μπάλα στα δίχτυα. Από την άλλη η Νέα Σαλαμίνα σε κανένα σημείο δεν διεκδίκησε κάτι από το παιχνίδι μέχρι στιγμής και δίκαια βρίσκεται πίσω στο σκορ.

Η ΟΜΟΝΟΙΑ καλείται να διαχειριστεί το προβάδισμα της με μεστό τρόπο και να φύγει από το γήπεδο με τους τρείς βαθμούς της νίκης.

ΟΜΟΝΟΙΑ: Φαμπιάνο, Λέτσιακς, Σέχου, Λανγκ, Λούφτνερ, Γκόμεθ, Κούσουλος, Τιάγκο, Λοϊζου, Ασάντε, Τσέποβιτς.

Στον πάγκο: Παναγή, Κίκο, Μαυρίας, Παναγιώτου, Γκόμες, Παπουλής, Μποτεάκ, Τζιωνής, Ντούρις.

ΣΑΛΑΜΙΝΑ: Βεσελόφσκι, Σεργίου, Νικολάου, Σανκό, Χριστοφόρου, Καμισόκο, Οσέι, Κονφέ, Σιαθάς, Τσουκαλάς, Βάγκνερ.

Στον πάγκο: Ονησιφόρου, Ανδρέου, Μπρένο, Λεμέσιος, Κρεχίν, Παύλου, Ντουβεντρού, Πική, Καλογήρου

Διαιτητής:  Χριστοφή Τιμόθεος
Α’ Βοηθός Διαιτητής:  Καλογήρου Μάριος
Β’ Βοηθός Διαιτητής:  Λαζάρου Ιωάννης
4ος Διαιτητής:  Φωτίου Κωνσταντίνος