ΑρχικήΚΥΡΙΑ ΕΙΔΗΣΗΈχει το ζητούμενο χωρίς πολλά - πολλά (Α' ημίχρονο)

Έχει το ζητούμενο χωρίς πολλά – πολλά (Α’ ημίχρονο)

Παράταση στην διάθεση του Χριστουγεννιάτικου Λαχνού της ΟΜΟΝΟΙΑΣ – Αγοράστε τον τώρα ΟΝLINE

Η ΟΜΟΝΟΙΑ προηγείται του Ερμή με 2-0 στο πρώτο ημίχρονο του αγώνα στο Στάδιο Αμμόχωστος.

Πρώτος άνοιξε το σκορ με υπέροχο γκολ ο Μάρκο Τσέποβιτς με κεφαλιά μετά από σέντρα του Λέζιακς.

Το δεύτερο τέρμα της ομάδας μας σημείωσε ο Ασαντε στο τελευταίο λεπτό του ημιχρόνου

Η ΟΜΟΝΟΙΑ στο πρώτο σαρανταπεντάλεπτο έλεγχε τον αγώνα χωρίς όμως να γίνει επικίνδυνη. Ευτυχώς σε δύο από τις λίγες επιθετικές της ενέργειες κατάφερε να πάρει γερό προβάδισμα.

Η ομάδα μας καλείται στο 2ο σαρανταπεντάλεπτο να πετύχει νωρίς ακόμα ένα τέρμα και να κλειδώσει το πολύτιμο τρίποντο.

ΕΡΜΗΣ: Καϊκέ, Καραγκούνης, Καϊσερλίδης, Μέιρα, Κύπρου, Ντίαζ, Φόλπρεχτ, Κοβάσεβιτς, Χολτ, Κυριακίδης, Σιντιμπέ.

Στον πάγκο: Φιρινίδης, Παπαθανασίου, Αλαμπρίτης, Σάντο, Βάλπορτ, Γκάταριτς, Γεωργίου, Παντελή.

ΟΜΟΝΟΙΑ: Φαμπιάνο, Λούφτνερ, Γκόμες, Χούμποτσαν, Λέζιακς, Λανγκ, Κούσουλος, Τσέποβιτς, Τιάγκο, Λοΐζου, Ασάντε.

Στον πάγκο: Παναγή, Κίκο, Μποτεάκ, Παπουλής, Ντούρις, Τζωνής,