ΑρχικήΚΥΡΙΑ ΕΙΔΗΣΗΤους έχει και πρέπει επιβληθεί (A' ημίχρονο)

Τους έχει και πρέπει επιβληθεί (A’ ημίχρονο)

Παράταση στην διάθεση του Χριστουγεννιάτικου Λαχνού της ΟΜΟΝΟΙΑΣ – Αγοράστε τον τώρα ΟΝLINE

Η ΟΜΟΝΟΙΑ προηγείται του ΑΠΟΕΛ με 1-0 σε αγώνα για την τελευταία αγωνιστική της κανονικής διάρκειας του πρωταθλήματος, με γκολ που πέτυχε ο Ερνστ Ασάντε στο 8ο λεπτό της αναμέτρησης με κεφαλιά.

Η ΟΜΟΝΟΙΑ ήταν καλύτερη από τον αντίπαλο της στην μεγαλύτερη διάρκεια του ημιχρόνιου και μπορούσε μάλιστα να διπλασιάσει τα τέρματα της στο 44′, όταν ο Φώτης Παπουλής αστόχησε από το σημείο του πέναλτι.

Το ΑΠΟΕΛ είχε τις δικές του προϋποθέσεις για γκολ όμως σε καμιά περίπτωση δεν έγινε ιδιαίτερα επικίνδυνο μπροστά από την εστία του Φαμπιάνο, στο πρώτο σαρανταπεντάλεπτο.

Η ΟΜΟΝΟΙΑ τους έχει και πρέπει να επιβληθεί στο Β’ μέρος να εδραιώσει το προβάδισμα της και να πάρει το τρίποντο.

ΟMONOIA: Φαμπιάνο, Λέτσιακς, Σεχού, Χούμποτσαν, Λούφτνερ, Γκόμεθ, Κούσουλος, Τιάγκο, Τζιωνής, Ασάντε, Παπουλής

-Στον πάγκο Παναγή, Κίκο, Λανγκ, Γκόμες, Λοΐζου, Μποτεάκ, Ντούρις, Τσέποβιτς, Κακουλλής

ΑΠΟΕΛ: Ουζόχο, Σιέλης, Βινίσιους, Μερκής, Ζαμπάλα, Ανουάρ, Ζαχίντ, Ντε Βινσέντι, Κλωναρίδης, Κατσαντώνης, Γκάρνερ

-Στον πάγκο οι Σίλβα, Γουίλερ, Σάντος, Ζόρζε, Λουντέμο, Σατσιάς, Γαβριήλ, Ντονγκαλά, Σαχάρ

Κίτρινες: Γκόμεθ

Διαιτητής: Σωτηρίου Λούκας
Α’ Βοηθός Διαιτητής: Τζιωρτζής Όμηρος
Β’ Βοηθός Διαιτητής: Γεωργίου Χαράλαμπος
4ος Διαιτητής: Αναστάση Αναστάσης
VAR: Χριστοφή Τιμόθεος