ΑρχικήΚΥΡΙΑ ΕΙΔΗΣΗΔύσκολη αλλά πολύ ΣΠΟΥΔΑΙΑ νίκη

Δύσκολη αλλά πολύ ΣΠΟΥΔΑΙΑ νίκη

Παράταση στην διάθεση του Χριστουγεννιάτικου Λαχνού της ΟΜΟΝΟΙΑΣ – Αγοράστε τον τώρα

H OMONOIA κέρδισε πριν από λίγο τον Ολυμπιακό πολύ δύσκολα με 1-0 σε αγώνα στο Μακάρειο Στάδιο για την 1η αγωνιστική των Play Off.

H ΟΜΟΝΟΙΑ με σχηματισμό 4-4-2 δεν είχε καθόλου φαντασία στο παιχνίδι της στο πρώτο σαρανταπεντάλεπτο και δεν κατάφερε να γίνει σε κανένα σημείο επικίνδυνη. Από την άλλη ο Ολυμπιακός βρήκε πάρα πολλούς χώρους και έχασε τεράστιες ευκαιρίες για να βρεθεί με 1 ή ακόμα και 2 τέρματα μπροστά στο σκορ.

Στο Β’ μέρος η ομάδα μας μπήκε πολύ καλύτερα στον αγωνιστικό χώρο και κατάφερε να πάρει προβάδισμα στο σκορ με μαγικό γκολ του Κούσουλου.

Η ομάδα μας διαχειρίστηκε πολύ καλά το προβάδισμα της και ήταν η ομάδα που μπορούσε να πετύχει κι άλλα τέρματα και να μεγαλώσει τον δείκτη του σκορ.

Το τελικό σφύριγμα του διαιτητή βρήκε την ΟΜΟΝΟΙΑ ξανά στην κορυφή πανηγυρίζοντας ένα σπουδαίο τρίποντο απέναντι σε μια ομάδα που έδειξε από το πρώτο λεπτό πως ήθελε να τις βάλει δύσκολα.

ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ: Μιχαήλ, Ψάλτης (85΄ Κυριάκου), Σάλι, Σαντάνα, Μανρίκε, Σαρφό (85΄ Γαρουφαλιάς), Πεχλιβάνης (65΄ Φαν Κέσελ), Σ. Ανδρέου, Σωτηρίου, Νάνι (59΄ Σάλι), Μάντζης (59΄ Κοστόφ)

Στον πάγκο: Καράδαης, Κωνσταντινίδης, Λ. Ανδρέου, Κοστόφ, Χάνι, Χαραλάμπους

ΟΜΟΝΟΙΑ: Φαμπιάνο, Λέζιακς, Σέχου, Χούμποτσαν, Λούφτνερ, Γκόμεθ, Κούσουλος, Τιάγκο, Λοϊζου, Ασάντε (81΄ Ντούρις), Τσέποβιτς (69΄ Παπουλής)

Στον πάγκο: Παναγή, Κίκο, Λανγκ, Μ