ΑρχικήΚΥΡΙΑ ΕΙΔΗΣΗΈχει την υπεροχή να την εξαργυρώσει (A' ημίχρονο)

Έχει την υπεροχή να την εξαργυρώσει (A’ ημίχρονο)

ΟΜΟΝΟΙΑ και Ανόρθωση βρίσκονται στο 0-0 στο Α’ ημίχρονο του αγώνα στο Γ.Σ.Π για την 2η αγωνιστική των Play – Off του πρωταθλήματος. Η ομάδα μας σχεδόν όλο το ημιχρόνο είχε την κατοχή και την υπεροχή, παρόλα αυτά η αμυντική λειτουργία της Ανόρθωσης ήταν σχεδόν άψογη γεγονός που δεν επέτρεψε της ΟΜΟΝΟΙΑΣ να δημιουργήσει φάσεις.

Από την άλλη η ομάδα της Αμμοχώστου απείλησε μόλις μια φορά με μακρινό σουτ το οποίο πέρασε μόλις δίπλα από το κάθετο δοκάρι του Φαμπιάνο. Η ΟΜΟΝΟΙΑ πρέπει στο δεύτερο μέρος να βρει τρόπους να ξεκλειδώσει την άμυνα της ομάδας της Αμμοχώστου, η οποία φυσιολογικά θα ανέβει για να ψάξει ένα γκολ καθώς παίζει το τελευταίο της χαρτί για να μείνει στο κυνήγι του τίτλου.

OMONOIA: Φαμπιάνο, Σεχού, Λούφτνερ, Χούμποτσαν, Λέζιακς, Τιάγκο, Λοϊζου, Ασάντε, Κούσουλος, Γκόμεθ, Τσέποβιτς

Στον πάγκο: Παναγή, Κίκο, Γκόμες, Μποτεάκ, Παπουλής, Ντούρις, Τζιωνή, Λανγκ, Κακουλλής.

Ανόρθωση: Λόρια, Γκαλίτσιος, Κ.Αρτυματάς, Κορέια, Νταουσβίλι, Οκριασβίλι, Αμπαρταζουμιάν, Μπουσουλάζιτς, Βργκοτς, Κβιλιτάια, Ρισβάνης

Στον πάγκο: Τζουρ, Ελουντού, Μίχα, Μανιάς, Καλτσάς, Χουσμπάουερ, Μαργκάσα, Κορρέα, Χριστοφή