ΑρχικήΑΛΛΑ ΑΘΛΗΜΑΤΑΠΟΔΗΛΑΣΙΑΕπιτυχίες της ομάδας ποδηλασίας στην ανάβαση Σταυροβουνιου

Επιτυχίες της ομάδας ποδηλασίας στην ανάβαση Σταυροβουνιου

Πολύ καλή παρουσία είχε η ομάδα ποδηλασίας της ΟΜΟΝΟΙΑΣ στον ιδιαίτερα δύσκολο αγώνα της ανάβασης Σταυροβουνίου, ο οποίος πραγματοποιήθηκε την Τρίτη, 1 Απριλίου. Πρόκειται για αγώνα τύπου ατομικής χρονομέτρησης ανηφορικής διαδρομής, των 4.8 χλμ.

Στο βάθρο των νικητών με δυο πρώτες θέσεις στις κατηγορίες Εφήβων και Γυναικών ανέβηκε το Σωματείο μας, με τους  Ανδρέα Μιλτιάδους (χρόνο 13:59:28)  και Άντρια Χριστοφόρου (15:03).

Στην κατηγορία Ανδρών ο Μάριος Αθανασιάδης με χρόνο 13:43, μετά από εξαιρετικό αγώνα, κατέλαβε την 3η θέση,  ενώ στην ίδια θέση τερμάτισε ο Χρίστος Πέτρου με χρόνο 16:25 στην κατηγορία Μαστερ 1.

Τέλος, ο αθλητής κατηγορίας Παίδων, Οδυσσέας Πατσαλοσαβής, τερμάτισε στην 2η θέση με χρόνο 15:30.