ΑρχικήΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟΜε πόση ευκολία δίνουν κόκκινη κάρτα στην ΟΜΟΝΟΙΑΣ!!!

Με πόση ευκολία δίνουν κόκκινη κάρτα στην ΟΜΟΝΟΙΑΣ!!!

Ισόπαλο 1-1 έληξε το πρώτο ημίχρονο στο σημερινό παιχνίδι κόντρα στον Ερμή. Η ΟΜΟΝΟΙΑ ξεκίνησε δυνατά τον αγώνα έπαιξε με την μπάλα κάτω και δημιούργησε προϋποθέσεις για κάποιο γκολ. Δυστυχώς σε μια φάση αδράνειας της άμυνας μας  στο 15΄λεπτό αποβλήθηκε ο Μορέϊρα σε μια έξοδο του εκτός περιοχής. Μια φάση  που θα συζητηθεί αφού ο τηλεπτικός φακός δεν ξεκαθαρίζει αν η μπάλα βρήκε ή όχι στο χέρι του.

Πάντως αυτό που πρέπει να σημειωθεί  για άλλη μια φορά είναι η ευκολία με την οποία οι διαιτητές αποβάλλουν ποδοσφαιριστές της ΟΜΟΝΟΙΑΣ σε τόσο δύσκολες φάσεις.

Παρόλο το αριθμητικό μειονέκτημα η ΟΜΟΝΟΙΑ συνέχισε να πιέζει και κατάφερε στο 31′ λεπτό να σκοράρει με τον συνήθη ύποπτο Μίκαελ Ποτέ ο οποίος μετά από μεταβίβαση του Γκρικαλασβίλι βρέθηκε μόνος με τον τερματοφύλακα και με ψυχραιμία έγραψε το 1 – 0 για την ομάδα μας.

Μετά το γκολ η ΟΜΟΝΟΙΑ είχε τον έλεγχο του αγώνα όμως και πάλι από δικά μας λάθη δεχτήκαμε την ισοφάριση 3 μόλις λεπτά πριν το τέλος του ημιχρόνου.

Η ΟΜΟΝΟΙΑ δείχνει ότι έχει το παιχνίδι στα μέτρα της και αν συνέχισει με τον ίδιο ρυθμό μπορεί να φύγει με την νίκη!!!