ΑρχικήDaily NewsΠρωτάθλημα Elite U-15: Νέα Σαλαμίνα - Ομόνοια 4-2

Πρωτάθλημα Elite U-15: Νέα Σαλαμίνα – Ομόνοια 4-2

Σε αγώνα που ολοκληρώθηκε το απόγευμα στην Ξυλοφάγου,για το πρωτάθλημα elite u-15 η ομάδα μας ηττήθηκε από την αντίστοιχη της Νέας Σαλαμίνας με 4-2.

Η ομάδα μας μπήκε μπροστά στο σκορ με τον Εμμανουήλ Χρυσοστόμου όμως η Σαλαμίνα αντέδρασε και αφού πρώτα ισοφάρισε κατάφερε πριν κλείσει το ημίχρονο να προηγηθεί 2-1 και να πάει στην ανάπαυλα με το σκορ υπέρ της.

Στην επανάληψη η ομάδα μας μπήκε αποφασιστικά και κατάφερε να φέρει το παιχνίδι στα ίσα με τον Μάριο Χαραλάμπους.Η Ομόνοια βγήκε μπροστά πίεσε για την νίκη αλλά δυστυχώς δέχτηκε 3ο γκολ.

Στο τέλος τα παιδιά του Κυριάκου Χαιλή τα έδωσαν όλα για να ισοφαρίσουν όμως ήταν η Σαλαμίνα που στην εκπνοή κατάφερε να σκοράρει και να φύγει νικήτρια με 4-2.

Κ.Λοίζου, Α.Σάββα, (Ν.Χριστοδούλου), Στ.Ιακώβου, Κλ.Κώστα, Χ.Κόκκινος, Π.Παναγιώτου, Μ.Χαραλάμπους, Ι.Παναγη, Γ.Κακουλλής, Ε.Χρυσοστόμου, Χρ.Καρατζιάς