ΑρχικήΑΛΛΕΣ ΚΥΡΙΕΣ ΕΙΔΗΣΕΙΣΈμεινε στο 2-2 η ομάδα φούτσαλ εκτός έδρας με...

Έμεινε στο 2-2 η ομάδα φούτσαλ εκτός έδρας με αντίπαλο τον Εθνικό

Παρά το γεγονός ότι προηγήθηκε δύο φορές, η ομάδα φούτσαλ της ΟΜΟΝΟΙΑΣ δεν μπόρεσε να κάμψει την αντίσταση του Εθνικού Λατσιών, με τον οποίο εξήλθε ισόπαλη 2-2 σε εκτός έδρας αγώνα, στα πλαίσια της 3ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος.
Ιδανικά ξεκίνησε τον αγώνα η ομάδα μας, καθώς στο 9’ με τον Κωνσταντίνο Ιακώβου πήρε προβάδισμα, το οποίο όμως κράτησε μόνο για δύο λεπτά, καθώς οι γηπεδούχοι με εκτέλεση φάουλ έφεραν το ματς στα ίσα και ενώ προηγουμένως είχαν δοκάρι. Ακολούθως η ομάδα μας είχε τον έλεγχο και την κατοχή της μπάλας, ωστόσο δεν μπόρεσε να φτιάξει τη μεγάλη φάση, έτσι το 1-1 ήταν το σκορ του πρώτου ημιχρόνου.
Στο δεύτερο μισό της αναμέτρησης, λίγες ήταν οι καλές φάσεις μπροστά στις δύο εστίες. Ο αγώνας ήταν ισορροπημένος, με την ΟΜΟΝΟΙΑ να έχει φλύαρη υπεροχή και τον Εθνικό με υπομονή να αμύνεται και να περιμένει την ευκαιρία για να απειλήσει. Οι γηπεδούχοι είχαν δοκάρι στο 30’, ενώ οι «πράσινοι» στα τελευταία λεπτά αύξησαν την πίεση, φτιάχνοντας σπουδαίες ευκαιρίες για να πάρουν το νικητήριο γκολ.
Η πίεση της ομάδας μας καρποφόρησε, καθώς στο 37’ ο Μάρκος Ιωάννου πέτυχε το 1-2 και λύτρωσε την ΟΜΟΝΟΙΑ. Ωστόσο, οι γηπεδούχοι δεν είχαν πει την τελευταία τους λέξη και με προσπάθεια στα τελευταία στάδια του αγώνα, κατόρθωσαν δευτερόλεπτα πριν το τέλος να φέρουν το ματς στα ίσα και να πάρουν τον ένα βαθμό.