ΑρχικήΚΥΡΙΑ ΕΙΔΗΣΗΥπό τις περιστάσεις "Χ"...άρηκε

Υπό τις περιστάσεις “Χ”…άρηκε

Μια αποδεκατισμένη ΟΜΟΝΟΙΑ έφυγε από “Αντώνης Παπαδόπουλος¨ με την ισοπαλία αφού το σκορ έμεινε στο 0-0. Ένα αποτέλεσμα που υπό τις περιστάσεις την αφήνει ικανοποιημένη.

Οι ποδοσφαιριστές ακολούθησαν κατα γράμμα τις οδηγίες του Βλάνταν Μιλόγιεβιτς και κατάφεραν στο τέλος να μην χάσουν από τον αντίπαλο τους. Η ομάδα μας με τις γνωστές απουσίες των Ασίς, Μπεμπέ, Μπαντιμπάγκα, Σιέριταν, Χαφέζ και Γκουλόν παρατάχθηκε στον αγωνιστικό χώρο με μια εντεκάδα ανάγκης.

Κάτω από τα δοκάρια της ΟΜΟΝΟΙΑΣ βρέθηκε ο Παναγή, στο δεξί άκρο της άμυνας ο Δημητρίου και στο αριστερό ο Μαργκάσα. Στο κέντρο της άμυνας έπαιξαν οι Ρουνιέ και Ρομαρίκ.

Στο κέντρο του γηπέδου αγωνίστηκαν οι Οικονομίδης και Φυλακτού (ήταν οι κορυφαίοιυ της ΟΜΟΝΟΙΑΣ) ενώ μπροστά τους ήταν ο Ράμο.

Δεξία στην επίθεση ξεκίνησε ο Κίρμ, αριστερά ο Εζέ ενώ σέντερ φορ έπαιξε ο Σκέμπρι.

Στο πρώτο ημίχρονο η Ανόρθωση είχε την υπεροχή χωρίς όμως να φτιάξει αυτές τις ευκαιρίες που θα απειλούσαν την εστία του Παναγή. Μόνο σε μια περίπτωση μετά από εκτέλεση κόρνερ η κεφαλιά ποδοσφαιριστή της Ανόρθωση χτύπησε στο οριζόντιο δοκάρι.

Στις αρχές του δευτέρου ημιχρόνου η ΟΜΟΝΟΙΑ κέρδισε μέτρα και προσπάθησε να φτιάξει κι αυτή τις ευκαιρίες της για γκολ. Δυστυχώς το άγχος των ποδοσφαιριστών μας δεν τους άφησε να έχουν καθαρό μυαλό στην τελική πάσα.

Όσο περνούσαν τα λεπτά η κούραση κυρίευε την ομάδα μας κι έτσι οι ποδοσφαιριστές της Ανόρθωσης ανέβηκαν πίεσαν και έφτιαξαν κάποιες ευκαιρίες για να ανοίξουν το σκορ. Πιο κλασσική ήταν αυτή του Κουλούρη στο 90′, όπου η κεφαλιά του για καλή μας τύχη χτύπησε στο κάθετο δοκάρι του Παναγή.

Το σκορ έμεινε στο 0-0 και αφήνει μια γλυκόπικρη γεύση για την ομάδα μας. Οι ποδοσφαιριστές που αγωνίστηκαν σήμερα έβγαλαν πάθος και έδωσαν όλες τους τις δυνάμεις για τη νίκη. Αυτό το γεγονός από μόνο του μας αφήνει ικανοποιήμενους για να δούμε την συνέχει με περισσότερη αισιοδοξία.