ΑρχικήΚΥΡΙΑ ΕΙΔΗΣΗΔεν το πίστεψε δευτερόλεπτο...

Δεν το πίστεψε δευτερόλεπτο…

Η ΟΜΟΝΟΙΑ πήρε ότι άξιζε στο σημερινό παιχνίδι και δέχτηκε την ήττα με 2-0 κόντρα στο ΑΠΟΕΛ. Σ’ ένα παιχνίδι όπου η ΟΜΟΝΟΙΑ έφτιαξε την καλύτερη της ευκαιρία στο 96′ τότε τα λόγια είναι περιττά. Ο Βλάνταν Μιλόγιεβιτς παρέταξε την ομάδα μας με τους Παναγή κάτω από τα δοκάρια, τον Καρλίτος δεξί μπάκ, τον Ρουνιέ και τον Ρόμαρικ στο κέντρο της άμυνας και τον Χαφέζ αριστερά. Στο κέντρο αγωνίστηκαν οι Φυλακτού και Φλορέσκου με τον Ασίς να παίζει πιο μπροστά. Δεξιά στην επίθεση ξεκίνησε ο Χριστοφή, αρσιτερά ο Μπαντιμπάγκα και κεντρικός επιθετικός ο Σκέμπρι.

Η ΟΜΟΝΟΙΑ από το πρώτο λεπτό είχε παθητικό ρόλο, περιμένωντας το ΑΠΟΕΛ και στην πρώτη ουσιαστικά φάση των αντιπάλων δέχτηκε το γκολ.

Στο 9′ ο Εφραίμ μετά από σέντρα του Ντε Βινσέντι από δεξιά, και έγραψε το 1-0. Η ΟΜΟΝΟΙΑ προσπάθησε να αντιδράσει όμως αυτό δεν κατέστει δυνατόν μέχει το 30.

Το επόμενο δεκάλεπτο η ομάδα μας ανέβηκε πίεσε έφτιαξε κάποιες προϋποθέσεις για γκολ όμως μέχρι εκεί. Κι εκεί που τα πράγματα έδειχναν ότι το ημίχρονο θα έκλεινε με το ΑΠΟΕΛ να προηγείται με 1-0, στο 42′ ήρθε το δεύτερο γκολ των γαλαζοκιτρίνων και πάλι με τον Εφραίμ, και κάπου εκεί ουσιαστικά το παιχνίδι έμοιαζε τελειωμένο.

Στο δεύτερο ημίχρονο η ΟΜΟΝΟΙΑ ήταν καλύτερη από το ΑΠΟΕΛ χωρίς όμως να είναι ιδιαίτερα επικύνδινη. Σε αυτό μεγάλα ρόλο έπαιξε και ο διαιτητής του αγώνα ο οποίος ουσιαστικά δεν άφησε το παιχνίδι να εξελιχθεί δίνοντας συνεχώς φάουλ (τα περισσότερα ανύπαρκτα) υπέρ των γαλαζοκιτρίνων.

Οι δύο ομάδες είχαν από μια καλή ευκαιρία μέχρι  στα τελευταία λεπτά του παιχνιδιού. Ο Ντε Βιτσέντι στο 84′ εντελώς  μόνος έβγαλε την μπάλα έξω, ενώ στο 96′ ο Ούρσουλιτς μετά από εκτέλεση κόρνερ έστειλε την μπάλα στο δοκάρι,

Γενικά η ομάδα μας δεν παρουσιάστηκε όπως θα έπρεπε στο σημερινό παιχνίδι και δίκαια έφυγε από το γήπεδο χωρίς βαθμολογικό κέρδος. Αυτό που ενόχλεισε όμως είναι το γεγονός ότι η ΟΜΟΝΟΙΑ δεν πίστεψε ούτε δευτερόλεπτο στο σημερινό παιχνίδι!