ΑρχικήΑΛΛΕΣ ΚΥΡΙΕΣ ΕΙΔΗΣΕΙΣΕπίδειξη δύναμης και νίκη με 1-8 σε βάρος της...

Επίδειξη δύναμης και νίκη με 1-8 σε βάρος της ΑΕΚ

Σπουδαία ήταν η αποψινή παρουσία της ομάδας φούτσαλ, στον αγώνα με αντίπαλο την ΑΕΚ, στη Λάρνακα, την οποία κέρδισε με 1-8, σε παιχνίδι στα πλαίσια της 18ης αγωνιστικής και τελευταίας της κανονικής περιόδου.
Τον «χορό» των τερμάτων άνοιξε ο Μάρκος Ιωάννου και ακολούθως, μέχρι το τέλος του πρώτου ημιχρόνου, το 0-4 διαμορφώθηκε με δεύτερο γκολ του Μάρκου Ιωάννου, όπως και με άλλα δύο από τους Μιτσέφσκι και Σέζαρ.
Ο υψηλός ρυθμός συνεχίστηκε από τους «πράσινους» και στο δεύτερο ημίχρονο, κατά το οποίο με γκολ του Ντιέγκο και του Μιτσέφσκι, το σκορ εκτοξεύθηκε στο 0-6, για να μειώσει λίγο αργότερα η ΑΕΚ σε 1-6.
Ακολούθως, χρήστηκε ξανά σκόρερ ο Μάρκος Ιωάννου, ενώ στη λίστα με τους σκόρερ προστέθηκε και ο Μανώλη, διαμορφώνοντας το τελικό 1-8. Η ομάδα μας, μετά από αυτήν τη νίκη έφτασε τα 17 παιχνίδια αήττητο σερί, έχοντας 13 νίκες και τέσσερις ισοπαλίες.