ΑρχικήΑΛΛΕΣ ΚΥΡΙΕΣ ΕΙΔΗΣΕΙΣΒάζει δύσκολα στον εαυτό της (A' ημίχρονο)

Βάζει δύσκολα στον εαυτό της (A’ ημίχρονο)

H OMONOIA προηγείται της ΕΝΠ με 2-1 στο πρώτο ημίχρονο του αγώνα στο “Τάσος Μάρκου”. Η ομάδα μας η οποία είχε κόντρα τον δυνατό άνεμο κατάφερε να προηγηθεί με σε δύο λεπτά με 2-0, με τέρματα που πέτυχαν οι Ρουνιέ στο 21′ και ο Μπαντιμπάγκα στο 23′.

Δυστυχώς γι’ ακόμα μια φορά χωρίς να κινδυνέψουμε  ιδιαίτερα καταφέραμε να δεχτούμε γκολ  με κεφαλιά του Μπούκορατς στο 38′ και κάναμε τα δύσκολα εύκολα.

Οι ποδοσφαιριστές του Βλάνταν Μιλόγιεβιτς είχαν καλή παρουσία στο πρώτο ημίχρονο κέρδισαν σχεδόν όλες τις μονομαχίες και δικαιούνται το προβάδισμα που έχουν. Αυτό που χρειάζεται όμως είναι να αποφύγουμε επιπλέον λάθη και να κυνηγήσουμε ακόμα περισσότερα τέρματα.

ΕΝΠ: Σαντίνι, Πιερέττης, Πάρπας, Βούκσεβιτς, Παπαδόπουλος, Μπόζοβιτς, Τουνκαρά, Βαλλιάνος, Μπούκορατς, Σαλάι, Βαν Ράσμπεκ.

ΟΜΟΝΟΙΑ: Παναγή, Καρλίτος, Χαφέζ, Ρόμαρικ, Ρούνιε, Οικονομίδης, Φυλακτού, Μπεμπέ, Μπαντιμπάνγκα, Εζέ, Σέρινταν.