ΑρχικήΑΛΛΕΣ ΚΥΡΙΕΣ ΕΙΔΗΣΕΙΣΠιθανά σενάρια κλήρωσης για το Europa League!

Πιθανά σενάρια κλήρωσης για το Europa League!

Εύκολη θεωρείται η αποστολή της Ομόνοιας στο 1ο  και στο 2ο προκριματικό του Europa League. Μετά τα χθεσινά αποτελέσματα, πλέον έχει διαμορφωθεί η λίστα με τους πιθανούς αντιπάλους. Οι «πράσινοι» ωστόσο θα βρίσκονται στους ισχυρούς στον 3ο προκριματικό γύρο.

Bet on Alfa

Η κλήρωση για τους δύο πρώτους προκριματικούς θα πραγματοποιηθεί στις 20 Ιουνίου και για τον τρίτο ενδιάμεσα των δύο αναμετρήσεων του δεύτερου προκριματικού.

Αναλυτικά οι πίνακες με τους αντιπάλους  

1ος Προκριματικός

ΠΙΘΑΝΟΙ ΑΝΤΙΠΑΛΟΙ ΧΩΡΑ Β
Ordabasy Shymkent Kaz 3.575
CS Fola Esch Lux 3.550
Cliftonville Nir 3.400
Rudar Pljevlja Mon 3.225
HB Torshavn Far 3.225
Chikhura Sachkhere Geo 3.125
Nova Gorica Slo 3.125
Shirak Gyumri Arm 3.075
Buducnost Podgorica Mon 2.975
Kapaz Ganja Azb 2.975
Birkirkara Mlt 2.966
Shkendija Tetovo Mac 2.950
Víkingur Far 2.725
Slavia Sofia Bul 2.625
MTK Budapest Hun 2.475
Hibernians FC Mlt 2.466
Spartak Myjava Svk 2.400
Suduva Marijampole Lit 2.175
Jeunesse d’Esch Lux 2.050
RoPS Rovaniemi Fin 1.980
FK Jelgava Lat 1.825
Teuta Durrës Alb 1.825
Zaria Balti Mol 1.825
Valur Reykjavik Isl 1.750
IFK Mariehamn Fin 1.730
FC Lusitanos And 1.699
Atlantas Klaipeda Lit 1.675
Samtredia Geo 1.625
Spartaks Jurmala Lat 1.575
Partizani Tirana Alb 1.575
Banants Yerevan Arm 1.575
NSI Runavik Far 1.475
FK Trakai Lit 1.425
Radnik Bijeljina Bos 1.425
Sloboda Tuzla Bos 1.425
Glenavon Nir 1.400
Cork City Irl 1.340
La Fiorita Sma 1.316
Bala Town Wal 1.200
Sileks Kratovo Mac 1.200
UE Santa Coloma And 1.199
Bokelj Kotor Mon 0.975
Balzan FC Mlt 0.966
Infonet Tallinn Est 0.850
Folgore Sma 0.816
Llandudno FC Wal 0.700
Connah’s Quay Wal 0.700
Europa FC Gib 0.200
FC Prishtina Kos 0.000

2ος Προκριματικός

*= Αρχίζει την προσπάθεια της από τον 1ο προκριματικό γύρο.

ΠΙΘΑΝΟΙ ΑΝΤΙΠΑΛΟΙ ΧΩΡΑ Β
KR Reykjavik * Isl 5.750
Dila Gori * Geo 5.625
Aberdeen * Sco 5.460
Odd Grenland * Nor 5.350
Gabala FK * Azb 5.225
Rabotnicki Skopje * Mac 5.200
CSMS Iasi Rom 5.076
Piast Gliwice Pol 5.000
FC Vaduz * Lie 4.850
Kairat Almaty * Kaz 4.825
Differdange 03 * Lux 4.800
Shamrock Rovers * Irl 4.590
St. Patrick’s Athletic * Irl 4.590
Zaglebie Lubin * Pol 4.500
Cracovia Kraków * Pol 4.500
Linfield Belfast * Nir 4.400
Levski Sofia Bul 4.375
Dacia Chisinau * Mol 4.325
Torpedo Zhodino Bls 4.250
Beitar Jerusalem * Isr 4.225
Stabæk IF * Nor 4.100
FK Kukësi * Alb 4.075
Hibernian Sco 3.960
Cukaricki Belgrade * Srb 3.925
Levadia Tallinn * Est 3.850
Kalju Nomme * Est 3.850
Pyunik Yerevan * Arm 3.825
Zimbru Chisinau * Mol 3.825
Breidablik * Isl 3.750
SønderjyskE Den 3.720
Siroki Brijeg * Bos 3.675
FC Beroe Stara Zagora * Bul 3.625
NK Domzale * Slo 3.625

3ος Προκριματικός

*= Αρχίζει την προσπάθεια της από τον 1ο προκριματικό γύρο.
** Αρχίζει την προσπάθεια της από τον 2ο προκριματικό γύρο.

ΠΙΘΑΝΟΙ ΑΝΤΙΠΑΛΟΙ ΧΩΡΑ Β
Grasshoppers Zürich ** Sui 9.755
Neftchi Baku * Azb 9.725
AEK ΛΑΡΝΑΚΑ * ΚΥΠ 9.435
FC Oleksandriya Ukr 8.976
AIK Stockholm * Swe 8.975
Slovan Bratislava * Svk 8.900
FC Luzern Sui 8.755
Videoton Fehérvár * Hun 8.725
FK Aktobe * Kaz 8.075
AEK AΘΗΝΩΝ ΕΛΛ 7.940
Vojvodina Novi Sad * Srb 7.925
Istanbul Basaksehir Tur 7.920
Strømsgodset IF ** Nor 7.850
Shakhtior Saligorsk * Bls 7.500
Spartak Trnava * Svk 7.400
Brøndby IF * Den 7.220
Heracles Almelo Ned 7.112
Pandurii Târgu Jiu Rom 7.076
Osmanlispor ** Tur 6.920
Slavia Praha ** Cze 6.585
IFK Göteborg * Swe 6.475
DVSC Debrecen * Hun 6.475
Hearts FC * Sco 6.460
FK Ventspils * Lat 6.075
Admira Wacker * Aut 6.020
BK Häcken ** Swe 5.975
Πανιώνιος ** ΕΛΛ 5.940
Lokomotiva Zagreb * Cro 5.775
Viitorul Constanta Rom 5.076

4ος Προκριματικός

Απέναντι της θα έχει ομάδες όπως:

AZ Alkmaar, Racing Genk, Lille OSC, FK Krasnodar, Rapid Wien, Slovan Liberec, NK Maribor, Maccabi Tel-Aviv, Spartak Moscow, Austria Wien, Partizan Belgrade, West Ham United, Hertha BSC, FC Midtjylland, NK Rijeka και άλλες που θα αποκλειστούν από τον 3ο προκριματικό γύρο του Τσάμπιονς Λιγκ.

Οι ημερομηνίες

20 Ιουνίου Κλήρωση 1ου και 2ου προκριματικού γύρου
30 Ιουνίου Πρώτος αγώνας 1ου προκριματικού γύρου
07 Ιουλίου Δεύτερος αγώνας 1ου προκριματικού γύρου
14 Ιουλίου Πρώτος αγώνας 2ου προκριματικού γύρου
15 Ιουλίου Κλήρωση 3ου προκριματικού γύρου
21 Ιουλίου Δεύτερος αγώνας 2ου προκριματικού γύρου
28 Ιουλίου Πρώτος αγώνας 3ου προκριματικού γύρου
04 Αυγούστου Δεύτερος αγώνας 3ου προκριματικού γύρου
05 Αυγούστου Κλήρωση 4ου προκριματικού γύρου
18 Αυγούστου Πρώτος αγώνας 4ου προκριματικού γύρου
25 Αυγούστου Δεύτερος αγώνας 4ου προκριματικού γύρου
26 Αυγούστου Κλήρωση Ομίλων

ΠΗΓΗ: Goal.cy

Autoremarketing

Bet on Alfa