ΑρχικήΑΛΛΑ ΑΘΛΗΜΑΤΑΦΟΥΤΣΑΛΉττα στην Λεμεσό για την ομάδα φούτσαλ

Ήττα στην Λεμεσό για την ομάδα φούτσαλ

Την ήττα με 6-4 γνώρισε η ΟΜΟΝΟΙΑ / ΑΡΑΡΑΤ με αντίπαλο την ΑΕΛ, στη Λεμεσό, σε παιχνίδι στα πλαίσια της 2ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος.

Με τους χειρότερους οιωνούς ξεκίνησε το παιχνίδι για την ΟΜΟΝΟΙΑ / Αραράτ, καθώς με την συμπλήρωση πέντε λεπτών αγώνα, η ΑΕΛ είχε πάρει προβάδισμα με 3-0, μέσα σε ιδιαίτερα “καυτή” ατμόσφαιρα. Ένα λεπτό αργότερα ο Γιάννος Ιωάννου μείωσε για την ομάδα μας, ωστόσο στο 16΄ το σκορ έγινε 4-1 για τους γηπεδούχους, σκορ με το οποίο ολοκληρώθηκε το πρώτο ημίχρονο.

Με την έναρξη του δευτέρου ημιχρόνου η ΑΕΛ αύξησε τον δείκτη του σκορ σε 5-1 και στο 29” πέτυχε και έκτο γκολ, με τον Κωνσταντίνο Ιωάννου να σκοράρει στο ίδιο λεπτό και να πετυχαίνει το 6-2. Οι “πράσινοι” δεν τα έβαλαν κάτω και με δύο γκολ του Βίκτορ, στο 33” και 39΄ μείωσαν σε 6-4, το οποίο όμως ήταν το τελικό αποτέλεσμα.