ΑρχικήΑΛΛΕΣ ΚΥΡΙΕΣ ΕΙΔΗΣΕΙΣΈχασε με 3-2 στο ντέρμπι η ομάδα φούτσαλ (Φωτορεπορτάζ)

Έχασε με 3-2 στο ντέρμπι η ομάδα φούτσαλ (Φωτορεπορτάζ)

Την ήττα με 3-2 γνώρισε η ΟΜΟΝΟΙΑ / ΑΡΑΡΑΤ από τον ΑΠΟΕΛ, στο εκτός έδρας ντέρμπι στο πλαίσιο της 4ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος.

Οι γηπεδούχοι προηγήθηκαν στο 5΄ και μέχρι το τέλος του ημιχρόνου οι δύο ομάδες είχαν από ένα δοκάρι, χωρίς να αλλάζει το αποτέλεσμα.

Με την έναρξη του δευτέρου ημιχρόνου η ΟΜΟΝΟΙΑ / ΑΡΑΡΑΤ ισοφάρισε με τον Ντιόγκο, ωστόσο στο 23΄ ο ΑΠΟΕΛ πήρε εκ νέου προβάδισμα.

Στο 31΄ οι γηπεδούχοι είχαν δοκάρι και δύο λεπτά αργότερα πέτυχαν και τρίτο γκολ, με την ομάδα μας να μειώνει στο 38΄ με τον Σκαμπύλη.

Τα τελευταία λεπτά ήταν δραματικά, με τον ΑΠΟΕΛ να σημαδεύει ξανά το δοκάρι και την ΟΜΟΝΟΙΑ / ΑΡΑΡΑΤ να χάνει κλασική ευκαιρία, χωρίς ωστόσο το σκορ να διαφοροποιείται.

Μετά το αποτέλεσμα αυτό ο ΑΠΟΕΛ έφτασε τους εννέα βαθμούς και η ΟΜΟΝΟΙΑ / ΑΡΑΡΑΤ έμεινε στους έξι.