ΑρχικήΑΛΛΕΣ ΚΥΡΙΕΣ ΕΙΔΗΣΕΙΣΠρόκριση στον θεσμό του κυπέλλου για την ομάδα φούτσαλ

Πρόκριση στον θεσμό του κυπέλλου για την ομάδα φούτσαλ

Έκαμψε την αντίσταση της ΑΕΚ Σωτήρας και πήρε την πρόκριση στην επόμενη φάση του κυπέλλου η ΟΜΟΝΟΙΑ / ΑΡΑΡΑΤ, η οποία μετά από ένα αρκετά ενδιαφέρον παιχνίδι κέρδισε εκτός έδρας με 5-8.

Οι “πράσινοι” μέχρι το δεκάλεπτο είχαν φέρει το σκορ στο 0-3 με γκολ των Σέζαρ (2) και Ιακώβου, όμως μέχρι το 13΄ οι γηπεδούχοι μείωσαν σε 2-3. Μέχρι το τέλος του ημιχρόνου οι δύο ομάδες πέτυχαν από ένα γκολ, με τον Ντιόγκο να σκοράρει για την ΟΜΟΝΟΙΑ / ΑΡΑΡΑΤ και έτσι το σκορ να διαμορφώνεται στο 3-4.

Στο 23΄ ο Σέζαρ έδωσε αέρα δύο τερμάτων στην ομάδα μας, τρία λεπτά αργότερα η ΑΕΚ μείωσε, για να έρθει ο Ανδρέου με φέρει το σκορ στο 4-6 στο 31΄. Ένα λεπτό αργότερα οι γηπεδούχοι έφεραν τη διαφορά στο ένα γκολ, ωστόσο η ΟΜΟΝΟΙΑ / ΑΡΑΡΑΤ είχε την τελευταία λέξη και με σκόρερ τους Παπαδόπουλο και Ντιόγκο, ο δείκτης του σκορ ανέβηκε στο 5-8.