ΑρχικήΚΥΡΙΑ ΕΙΔΗΣΗΚρατάμε τους τρείς βαθμούς και την εμφάνιση του πρώτου...

Κρατάμε τους τρείς βαθμούς και την εμφάνιση του πρώτου ημιχρόνου

Η ΟΜΟΝΟΙΑ κέρδισε πριν από λίγο τον Άρη με 3-1 σε αγώνα που έγινε στο Γ.Σ.Π στα πλαίσια της 9ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος. Η ομάδα μας από το πρώτο λεπτό της αναμέτρησης είχε την κατοχή της μπάλας σε πολύ ψηλά επίπεδα και έφτιαξε αρκετές ευκαιρίες για να πάρει προβάδισμα. Ο Άρης μέχρι το μισάωρο έδειχνε καλά ταμπορωμένος στην άμυνα του όμως κάπου εκεί ο Κίλιαν Σέρινταν έλυσε τον γόρδιο δεσμό και άνοιξε το σκορ με κεφαλιά.

Το επόμενο δεκάλεπτο η ΟΜΟΝΟΙΑ έδωσε χώρο στον Άρη χωρίς όμως να κινδυνέψει και στο 43ο λεπτό της αναμέτρησης ο Ματ Νταρμπισάϊαρ ανέβασε με κεφαλιά το σκορ στο 2-0, σκοράρωντας το 7ο του γκολ στο παιχνίδι.

Στο δεύτερο ημίχρονο η ΟΜΟΝΟΙΑ δεν μπήκε καλά στον αγώνα με αποτέλεσμα να δεχτεί την μείωση του σκορ με μακρινό σουτ το Σκούρτη. Μάλιστα λίγο έλειψε λίγα λεπτά αργότερα ο Άρης να φέρει το παιχνίδι στα ίσα όταν ο Γιούσεφ έφυγε στην πλάτη της άμυνα και προσπάθησε να κρεμάσει τον Παναγή ο  οποίος αντέδρασε σωστά.

Ευτυχώς η ποιότητα το Σέρινταν και Ντάρμπισαϊαρ αφού οι δύο τους σκότωσαν το παιχνίδι. Ο Σιέρινταν κινήθηκε ωραία από αριστερά, μπήκε στην περιοχή έκανε την παράλληλη πάσα στον Ντάρμπισαϊρ ο οποίος εύκολα ανέβασε το σκορ στο 3-1.

Στο υπόλοιπο μισάωρο η ΟΜΟΝΟΙΑ προσπάθησε με κατοχή της μπάλας  να φέρει το παιχνίδι στα μέτρα της μέχρι το τέλος πράγμα το οποίο κατάφερε χωρίς να προκύψει κάτι το ιδιαίτερο μέχρι τα τελευταία λεπτά εκτός ενός γκολ που σημείωσε ο Ονησίφορος Ρουσιάς στο 93′ όμως ακυρώθηκε αφού ο Κύπριος επιθετικός ήταν σε θέση οφσάϊτ.

Από το σημερινό παιχνίδι κρατάμε ασφαλώς τους τρείς βαθμούς και την πολύ καλή εμφάνιση του πρώτου ημιχρόνου. Στο δεύτερο μέρος η ΟΜΟΝΟΙΑ παρουσιάστηκε αδικαιόλόγητα επιπόλαιη (ειδικά στο πρώτο δεκάλεπτο) και παρολίγο να την πληρώσει. Πλέον κοιτάμε το επόμενο παιχνίδι κόντρα με την ΑΕΖ όπου και εκεί η νίκη είναι ασφλαώς μονόδρομος.