ΑρχικήΚΥΡΙΑ ΕΙΔΗΣΗΔείχνει καρδιά και χαρακτήρα... Με προσωπικότητα έφτασε στην ανατροπή

Δείχνει καρδιά και χαρακτήρα… Με προσωπικότητα έφτασε στην ανατροπή

Η ΟΜΟΝΟΙΑ έφτασε δια πυρός και σιδήρου και σήμερα στην νίκη με άλλη μία ανατροπή!

Με το καλημέρα η ΟΜΟΝΟΙΑ βρέθηκε πίσω στο σκορ, μόλις στο 8′ λεπτό, μετά από ολιγωρία της άμυνας και λάθος εκτίμηση του Παναγή. Οι πράσινοι όσο περνούσε η ώρα κέρδιζαν μέτρα στον αγωνιστικό χώρο φτιάχνοντας αρκετές ευκαιρίες για να ισοφαρίσουν με πιο κλασική το δοκάρι του Μαρκάσα στο 37′.

Στο δεύτερο μέρος η ΟΜΟΝΟΙΑ δεν μπήκε απαιτητικά στον αγώνα για την ανατροπή. Το παιχνίδι του Εθνικού από την άλλη δεν βοηθούσε την προσπάθεια των παικτών μας καθώς έκανε αμέτρητες καθυστερήσεις. Κομβικό σημείο του αγώνα ήταν η αλλαγή του Ρουσιά και η επιλογή παιχνιδιού με 3 επιθετικούς κάτι που προσέδωσε άλλη μορφή στην αντίδραση της ΟΜΟΝΟΙΑΣ.

Στο 67′ και με το σκορ να γίνεται 0-2 η ΟΜΟΝΟΙΑ έδειξε καρδιά και δεν παραδόθηκε. Η επιθετική τριπλέτα με Χριστοφή, Ντάρμπισιρ και Ρουσιά το έκανε προσωπική υπόθεση και μέσα σε 5 λεπτά πέτυχε 3 χρυσά γκολ που έφεραν και την ολική ανατροπή.

Σκόρερ και των τριών γκολ, ο Ματ Ντάρμπισιρ. Ο Άγγλος φορ με την εξαιρετική ηρεμία και ευστοχία του λύτρωσε την ΟΜΟΝΟΙΑ πετυγχαίνοντας άλλο ένα ρεκόρ καριέρας καθώς το χατ τρικ του είναι το πρώτο στην καριέρα του.

Δυστυχώς δεν αποφεύχθηκαν ακόμη και μετά την ανατροπή τα αμυντικά λάθη της ομάδας μας, τα οποία για άλλο ένα παιχνίδι κόντεψαν να μας στοιχίσουν και αυτό πρέπει να προβληματίσει την τεχνική ηγεσία της ΟΜΟΝΟΙΑΣ.