ΑρχικήDaily NewsΓλύτωσε το "έμφραγμαʺ

Γλύτωσε το “έμφραγμαʺ

Η ομάδα μας για ακόμη ένα παιχνίδι προβλημάτισε με την κακή αγωνιστική συμπεριφορά που παρουσίασε. Εντελώς ακίνδυνη κατά τη διάρκεια του 1ου ημιχρόνου χωρίς να καταγράψει την οποιαδήποτε τελική προσπάθεια. Στο 2ο ημίχρονο η ΟΜΟΝΟΙΑ συνέχισε με τον ίδιο προβλέψιμο τρόπο παιχνιδιού και εξαιτίας της κακής μεσοαμυντικής λειτουργίας σε συνδυασμό με την λανθασμένη εκτίμηση της φάσης από τον τερματοφύλακα της Dario Krešić δέχτηκε το γκολ από τον Zelaya στο 57ο λεπτό. Το γκολ ήρθε να προσθέσει ακόμη μεγαλύτερη πίεση στους τριφυλλοφόρους, οι οποίοι δεν έδειχναν ικανοί να ανατρέψουν τα εις βάρος τους δεδομένα, καθώς η ώρα περνούσε και η ομάδα δυσκολευόταν να δημιουργήσει προϋποθέσεις για γκολ.

Μολονότι το παιχνίδι έδειχνε να μοιάζει χαμένο για τους πράσινους, χτύπησε και πάλι ο ˮσυνήθης ύποπτοςʺ Matt Derbyshire, έπειτα  από ασίστ του Δημήτρη Χριστοφή κατάφερε να σκοράρει και πάλι, κάνοντας το 1-1 για το τριφύλλι στο 90ο λεπτό. Με αυτό τον αγχωτικό τρόπο η ομάδα μας γλύτωσε το ʺέμφραγμαˮκαι κατάφερε να περάσει στους ʺ8ˮ της διοργάνωσης του κυπέλλου, αν θέλει όμως να ελπίζει σε κάτι καλύτερο στην μετέπειτα πορεία της, πρέπει να αλλάξει πολλά πράγματα και άμεσα.