ΑρχικήΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟΣπουδαία νίκη με ανατροπή για την ΑΕΚ (Βίντεο)

Σπουδαία νίκη με ανατροπή για την ΑΕΚ (Βίντεο)

Μεγάλη νίκη για την ΑΕΚ με ανατροπή κόντρα στον Αποελ. Αν και βρέθηκαν πίσω στο σκορ οι Λαρνακείς κατάφεραν στο τελευταίο δεκάλεπτο να φέρουν τα πάνω κάτω.

Ο Λαρένα με απευθείας φάουλ στις καθυστερήσεις πέτυχε το νικητήριο τέρμα. Ο Μυτίδης στο 81′ είχε ισοφαρίσει σε 1-1 το τέρμα του Μοράις στο 8ο λεπτό με το οποίο το ΑΠΟΕΛ προηγήθηκε στο σκορ.

Στους 68 βαθμούς το ΑΠΟΕΛ, στους 62 η ΑΕΚ.

Νέο ενδιαφέρον στην προσπάθεια για αποφυγή του υποβιβασμού προσέδωσε η νίκη της Δόξας επί της Καρμιώτισσας.

3-0 το σκορ στον αγώνα που έγινε στο Μακάρειο Στάδιο με τη Δόξα  να ανεβαίνει στους 26 βαθμούς και να μειώνει στους 4 τους βαθμούς της διαφοράς από την Καρμιώτισσα αλλά και τον Άρη.

Ο Φοφανά στο 2ο λεπτό άνοιξε το σκορ, ο Κορομινάς στο 44′ πέτυχε το 2-0 και ο Γκόμεζ στο 47′ διαμόρφωσε το τελικό 3-0.

Μεγάλης βαθμολογικής σημασίας νίκη για τον Εθνικό επί του Άρη στο Τσίρειο. 1-0 το σκορ από πέναλτι του Ζελάγια.

Στους 33 βαθμούς ο Εθνικός, στους 30 ο Άρης μετά το σημερινό αποτέλεσμα.