ΑρχικήΑΚΑΔΗΜΙΕΣΑποκλεισμός από το κύπελλο για την ΟΜΟΝΟΙΑ U19

Αποκλεισμός από το κύπελλο για την ΟΜΟΝΟΙΑ U19

Tην ήττα με 2-0 στον προημιτελικό με τον Απόλλωνα στη Λεμεσό γνώρισε η ΟΜΟΝΟΙΑ U19 και αποκλείστηκε από τη συνέχεια του κυπέλλου.

Η ομάδα μας ξεκίνησε με τους Νικολάου, Γαβριήλ, Ιακώβου, Φώτη, Γεωργίου, Παναγή, Κονομή, Ποντικός, Λοΐζου, Κακουλλή Γ. και Κακουλλή Α.

Το «τριφύλλι είχε δοκάρι με τον Ανδρόνικο Κακουλλή στο πρώτο ημίχρονο ενώ ένα τέταρτο πριν το τέλος του αγώνα έμεινε με παίκτη λιγότερο αφού αποβλήθηκε με δεύτερη κίτρινη ο Στέλιος Ιακώβου. Το γεγονός αυτό εκμεταλλεύτηκαν οι γηπεδούχοι αφού με δύο γκολ στο τελευταίο δεκάλεπτο πήραν την πρόκριση.

Πλέον οι «πράσινοι» στρέφουν την προσοχή τους στην προσπάθεια για κατάκτηση του πρωταθλήματος και στον πολύ σημαντικό εκτός έδρας αγώνα με τον ΑΠΟΕΛ το ερχόμενο Σάββατο.