ΑρχικήΑΛΛΑ ΑΘΛΗΜΑΤΑΓΥΝΑΙΚΕΙΑ ΟΜΑΔΑΜία απόλυτα επιτυγχημένη εβδομάδα των τμημάτων του ΑΣΟΛ

Μία απόλυτα επιτυγχημένη εβδομάδα των τμημάτων του ΑΣΟΛ

Έξι τμήματα του Σωματείου μας έδωσαν αγώνες την εβδομάδα που μας πέρασε.

ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ
Τρίτο σερί τρίποντο πήρε η ΟΜΟΝΟΙΑ κερδίζοντας 1-5 την Καρμιώτισσα για την 15η αγωνιστική. Ασάντε, Παπουλής, Τζιωνής, Τιάγκο και Κούσουλος ήταν οι «πράσινοι» σκόρερ.
Η ΟΜΟΝΟΙΑ πλέον έχει 26 βαθμούς και είναι στην 4η θέση.

ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ – ΓΥΝΑΙΚΕΣ
Επιστροφή στις νίκες για την ομάδα μας με 2-0 απέναντι στην ΑΕΛ-Champions.
Τα γκολ της ομάδας μας πέτυχαν από ένα σε κάθε ημίχρονο η Μαρινέλλα Παναγιώτου και η Ελίνα Παναγιώτου. Πλέον μετά από 11 αγώνες, η ΟΜΟΝΟΙΑ έχει 25 βαθμούς και είναι στη 2η θέση.

ΦΟΥΤΣΑΛ
Πρώτη νίκη για την ομάδα μας στο πρωτάθλημα που επικράτησε της ΑΕΚ με 6-3 στο Στάδιο «Τάσσος Παπαδόπουλος-Ελευθερία». Σκόρερ οι Πρέα, Χ. Στυλιανού, Ιωάννου, Αλεξίου και Μαντέλλι(2).
Η ΟΜΟΝΟΙΑ έφτασε τους 4 βαθμούς σε δύο αγώνες.

ΠΕΤΟΣΦΑΙΡΑ – ΑΝΔΡΕΣ
Ασταμάτητη είναι η πετοσφαιρική μας ομάδα που πέτυχε την 10η νίκη της στο πρωτάθλημα σε ισάριθμους αγώνες.
Κέρδισε με 3-0 σετ (18-25, 11-25, 23-25) την Ολυμπιάς Φρενάρου εκτός έδρας και διατηρήθηκε στην κορυφή της βαθμολογίας!

ΠΕΤΟΣΦΑΙΡΑ – ΓΥΝΑΙΚΕΣ
Η ομάδα μας έδωσε δύο αναμετρήσεις σε μία εβδομάδα. Αρχικά επικράτησε με 3-2 σετ του Δικέφαλου ενώ δέχθηκε την ήττα με 3-0 σετ από την Ανόρθωση. Τα αποτελέσματα αυτά την έφεραν στη 2η θέση με 10 βαθμούς.

ΚΑΛΑΘΟΣΦΑΙΡΑ
ΟΜΟΝΟΙΑ – ΑΠΟΕΛ 74 – 66! Mεγάλη νίκη για την ομάδα μας στο κλειστό του Αγίου Δομετίου.
Δεκάλεπτα: 21-18, 42-36, 57-57, 74-66
ΟΜΟΝΟΙΑ (Δ.Κουκούρης): Γκαρθ 18(2), Γκαμπλ 11, Πηλακούτας 6(2), Τρετιακοβ 12(1) , Τσαφι 8 , Γεωργακούδης 19(3), Παναγίδης, Καραμπατάκης, Καραγιάννης, Στυλιανού, Χατζηλέρης.
Το «τριφύλλι» ανέβηκε στην 7η θέση με 15 βαθμούς.