ΑρχικήΑΛΛΑ ΑΘΛΗΜΑΤΑΝίκες για τρία τμήματα, ήττα στο ποδόσφαιρο

Νίκες για τρία τμήματα, ήττα στο ποδόσφαιρο

Τέσσερα τμήματα του Σωματείου μας έδωσαν αγώνες τις προηγούμενες μέρες.

ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ – ΑΝΔΡΕΣ

Την ήττα με 1-0 από τον Απόλλωνα γνώρισε η ΟΜΟΝΟΙΑ για την 5η αγωνιστική της β’ φάσης. Το μοναδικό γκολ της αναμέτρησης πέτυχε ο Μπένσοπ στο 92’. Από το 83’ και έπειτα η ομάδα μας έμεινε με παίκτη λιγότερο λόγω αποβολής του Χούμποτσαν. Το «τριφύλλι» παραμένει στην κορυφή με 66 βαθμούς.

ΠΕΤΟΣΦΑΙΡΑ – ΑΝΔΡΕΣ

Δεν σταματά πουθενά η ΟΜΟΝΟΙΑ. Κέρδισε την Παρασκευή στον πρώτο προημιτελικό του Κυπέλλου ΟΠΑΠ Ανδρών την Ανόρθωση με 3-1 σετ στο «ΘΕΜΙΣΤΟΚΛΕΙΟ». Οι πρωταθλητές με την 25η συνεχή φετινή νίκη πήραν σημαντικό προβάδισμα πρόκρισης με τον επαναληπτικό να διεξάγεται απόψε στο «ΤΑΣΣΟΣ ΠΑΠΑΔΟΠΟΥΛΟΣ – ΕΛΕΥΘΕΡΙΑ». Τα σετ: 20-25, 25-23, 17-25, 19-25.

Xθες με δεύτερη νίκη 3-0 σετ επί της Ανόρθωσης (25-22, 27-25, 25-19) «σφράγισε» το εισιτήριο για τα ημιτελικά όπου θα αντιμετωπίσει τον Παφιακό.

ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ – ΓΥΝΑΙΚΕΣ

Η ΟMONOIA απέκλεισε την Καρμιώτισσα Χρυσομηλιά με 2-0 και πήρε το εισιτήριο για τον μεγάλο τελικό του κυπέλλου. Το σκορ άνοιξε στο 38’ η Αναστασία Τομά και στο 85’ η Μαρινέλλα Παναγιώτου διαμόρφωσε στο 2-0. Η ομάδα μας θα βρει απέναντι της στο τελικό την Apollon Ladies.

eSports

Στους έξι αγώνες που έδωσε η ομάδα μας επικράτησε των Adam (0-5), OLB (0-3), Ηράκλειον (1-0) και Εθνικού (0-2), έφερε ισοπαλία 0-0 με την Seagulls ενώ ηττήθηκε με 3-1 από την Trivellato. Τα αποτελέσματα αυτά την έφεραν στην 3η θέση με 59 βαθμούς.