ΑρχικήΚΥΡΙΑ ΕΙΔΗΣΗΠεράσε νικηφόρα από το Τσίρειο

Περάσε νικηφόρα από το Τσίρειο

Νίκη σημείωσε στο πρώτο φιλικό της η ΟΜΟΝΟΙΑ επικρατώντας του Απόλλωνα στο Τσίρειο με 3-4. Τα «πράσινα» γκολ πέτυχαν οι Τσέποβιτς (2), Λοΐζου και Παπουλής. Ο Χένινγκ Μπεργκ χρησιμοποίησε 20 ποδοσφαιριστές.

Οι καλύτερες στιγμές του αγώνα:

– 2′: Απευθείας εκτέλεση φάουλ από τον Πίττα, έξω.

– 4′: Πλασέ από τον Τσέποβιτς, μπλόκαρε ο Γιοβάνοβιτς.

– 5′: Σέντρα από αριστερά ο Τζιωνής και σουτ με τη μία ο Μποτέακ, έδιωξε δύσκολα σε κόρνερ ο Γιοβάνοβιτς.

-9′: Απόκρουση του Παναγή σε τετ-α-τετ.

-12′: Μόλις έξω το σουτ του Μάρκοβιτς.

-15′: Φοβερή σέντρα του Μποτεάκ στον Τσέποβιτς, ο Σέβρος με υποδειγματικό τρόπο έστειλε με πλασέ τη μπάλα στα δίκτυα.

-19′: Εκτός περιοχής σουτ από τον Μάρκοβιτς και 1-1.

-22′: Σουτ από τον Γκόμεθ και δύσκολη απόκρουση του Γιοβάνοβιτς.

-24′: Έκρυψαν τη μπάλα Τζιωνής-Λοΐζου, με τον τελευταίο να κάνει το γύρισμα και τον Τσέποβιτς από κοντά να κάνει το 1-2!

-34′: Απόκρουση του Παναγή σε κοντινό σουτ του Νταμπό.

-38′: Σπουδαία ευκαιρία με τον Τσέποβιτς το πλασέ του οποίου αποκρούστηκε από τον Γιοβάνοβιτς.

-40′: Περνάει και τον τερματοφύλακα ο Λοϊζου και κάνει το 1-3.

-48′: Σέντρα από τον Παπουλή και κεφαλιά του Κακουλλή, λίγο πάνω από τα δοκάρια.

-57′: Διαγώνιο σουτ από τον Κακουλλή, κόρνερ.

-60′: Μειώνει ο Απόλλωνας από τα έντεκα βήματα με τον Παπουνασβίλι.

-65′: Ωραία ενέργεια και τελείωμα από τον Παπουλή για το 2-4.

-71′: Σέντρα από τον Χαραλάμπους και κεφαλιά του Παπουλή, μπλόκαρε ο τερματοφύλακας.

-75′: 3-4 σκοράρει ο Απόλλωνας με κοντινό πλασέ του  Ίντζια.

-84′: Απόκρουση του Χοράσκα σε φάουλ του Παπουνασβίλι. Έχουμε κόρνερ.

-90′: Μπλόκαρε ο Χόρασκα το σουτ του Παπουνασβίλι.

ΟΜΟΝΟΙΑ: Παναγή (46’ Χοράσκα), Ευαγγέλου, Λέτσιακς (46’ Κίκο), Γιούστε (46’ Βενιζέλου), Παναγιώτου, Γκόμεθ (46’ Χατζηβασιλείου), Κούσουλος (46’ Χαραλάμπους), Μποτεάκ (46’ Παπουλής), Τζιωνής (46’ Σάββα), Τσέποβιτς (46’ Κακουλλής), Λοΐζου (46’ Ζευκής).

Απόλλωνα: Γιοβάνοβιτς, Πίττας, Μάρκοβιτς, Νταμπό, Μαλεκκίδης, Ψύχας, Χαμάς, Χάμπος, Χαραλάμπους, Ηροδότου, Ζράντι.