ΑρχικήΚΥΡΙΑ ΕΙΔΗΣΗΈυκολα λάθη και χάνει το Κύπελλο η φουτσαλική ΟΜΟΝΟΙΑ

Έυκολα λάθη και χάνει το Κύπελλο η φουτσαλική ΟΜΟΝΟΙΑ

Με σκορ 2-4 το Αποέλ κέρδισε την ΟΜΟΝΟΙΑ στον τελικό Κυπέλλου του φούτσαλ. Η ομάδα μας ενώ προηγήθηκε δύο φορές στον αγώνα εντούτοις “δώρησε” το Κύπελλο στον “αιώνιο” με δύο εύκολα γκολ στο δεύτερο ημίχρονο.

Στην εξέλιξη του αγώνα η ομάδα μας προηγήθηκε με 1-0 στο πρώτο λεπτό του αγώνα και το Αποέλ κατάφερε να ισοφαρίσει αμέσως. Προς το τέλος του πρώτου ημιχρόνου η ΟΜΟΝΟΙΑ κατάφερε με τακουνάκι να πάρει ξανά κεφάλι στο σκορ .

Στο δεύτερο ημίχρονο δε ρίσκαρε η ΟΜΟΝΟΙΑ, το Αποέλ ήταν αυτό που είχε τις ευκαιρίες, όμως ο τελικός κρίθηκε σε δύο στατικές φάσεις στο τέλος και δύο γκολ εύκολα του Ιακώβου για το 2-3. Δευτερόλεπτα πριν την λήξη με την ομάδα μας να είναι με flying keeper, ο Σοροκάμπα διαμόρφωσε σε κενή εστία το τελικό 2-4.