ΑρχικήΑΛΛΑ ΑΘΛΗΜΑΤΑΓΥΝΑΙΚΕΙΑ ΟΜΑΔΑΓυναικείο: Ήττα στην Λεμεσό από τον Άρη - Πρώτη...

Γυναικείο: Ήττα στην Λεμεσό από τον Άρη – Πρώτη ήττα για την Apollon Ladies

Για τη 14η αγωνιστική του πρωταθλήματος γυναικών η ΟΜΟΝΟΙΑ έχασε εκτός έδρας από τον Άρη με 2-1 στο Δημοτικό γήπεδο Γερμασόγειας.

Η ΟΟΜΟΝΟΙΑ προηγήθηκε με την Αμοάκο στο 15′ για να φέρει άμεσα (22′) το παιχνίδι στα ίσα η Μπιαθόλι.

Το 1-1 κυλούσε για τα καλα, με τις δύο ομάδες να έχουν τις δικές τους ευκαιρίες, με την Αντωνίου στο 86ο λεπτό να γράφει τον… επίλογο, κάνοντας το 1-2.

Με τη νίκη αυτή ο Άρης ανεβαίνει στους 28 βαθμούς και η ΟΜΟΟΙΑ μένει στους 13.

Στα αξιοσημείωτα της αγωνιστικής η Apollon Ladies δέχτηκε την πρώτη ήττα της στο πρωτάθλημα.

Η Λευκοθέα Λατσιών με γκολ που πέτυχε στο 85ο λεπτό η Χαρά Χαραλάμπους νίκησε εκτός έδρας με 1-0 την πρωτοπόρο και αήττητη μέχρι σήμερα ομάδα Apollon Ladies.