ΑρχικήΑΛΛΑ ΑΘΛΗΜΑΤΑΦΟΥΤΣΑΛΒαριά ήττα στην Λεμεσό...

Βαριά ήττα στην Λεμεσό…

*Χορηγοί αναμετάδοσης A.K. Shade & Sun Tents και Coffee Island Παλλουριώτισσας, Σταυρού και Αθαλάσσας

Την ήττα δέχτηκε η φουτσαλική ΟΜΟΝΟΙΑ από την ΑΕΛ με 7-3, σε αγώνα για την προτελευταία αγωνιστική του πρωταθλήματος και μένει οριστικά στην 2η θέση στην κανονική διάρκεια του πρωταθλήματος, χάνοντας το πλεονέκτημα έδρας στους τελικούς.

Η ΟΜΟΝΟΙΑ σε ένα εχθρικό γήπεδο που με τίποτα δεν θύμιζε αθλητικό χώρο, προηγήθηκε νωρίς στο σκορ με τον Τσίτσο, παρόλα αυτά δέχτηκε εύκολα την ισοφάριση και την ανατροπή στο ημίχρονο.

Στην επανάληψη ενώ μπήκε καλύτερα, δέχτηκε σε μια αντεπίθεση και 3ο τέρμα και από εκεί και πέρα καταρρεύσε δεχόμενη ακόμη τρία τέρματα. Η ΟΜΟΝΟΙΑ να μειώσε σε 6-2 με τον Μιχαήλ. Στα τελευταία στάδια του αγώνα η ΑΕΛ πέτυχε και 7ο τέρμα, ενώ ο Κουλουππάς λίγο αργότερα μείωσε στο τελικό 7-3.

Η αποψινή ήττα της ΟΜΟΝΟΙΑΣ είναι η 3η από την ΑΕΛ στο φετινό πρωτάθλημα, ως εκ τούτου στους τελικούς απέναντι στην Λεμεσιανή ομάδα, θα μπει με το βαρύ 3-0. Ο πρωταθλητής αναδεικνύεται στις 5 νίκες.