ΑρχικήΑΛΛΑ ΑΘΛΗΜΑΤΑΦΟΥΤΣΑΛΔεύτερη νίκη με πρωταγωνιστές δύο πράσινους

Δεύτερη νίκη με πρωταγωνιστές δύο πράσινους

Τη δεύτερη της νίκη σε ισάριθμους αγώνες στον πρώτο όμιλο του preliminary round του Ευρωπαϊκού Πρωταθλήματος Futsal της UEFA πέτυχε η Εθνική μας ομάδα.

Νίκησε με 3-2 τη Βόρειο Ιρλανδία στο “Τάσσος Παπαδόπουλος – Ελευθερία”. και έφτασε τους έξι βαθμούς στον όμιλο.

Η Εθνική μας θα εξασφαλίσει από σήμερα την πρόκριση αν η Εσθονία στον απογευματινό αγώνα (15:30) δεν νικήσει την Ανδόρα. Σε αντίθετη περίπτωση, όλα θα κριθούν στην τελευταία αγωνιστική την Παρασκευή.

Μεγάλη εμφάνιση από την Εθνική μας, κυρίως στο πρώτο ημίχρονο όπου προηγήθηκε με 2-0 και 3-1 από τέρματα των Λακούφη (ΟΜΟΝΟΙΑ), Ελ Κέμπε (ΟΜΟΝΟΙΑ) και Κωνσταντινίδη. Διαχείριση του σκορ στο δεύτερο ημίχρονο και αγχώδης νίκη στο τέλος, η οποία πανηγυρίστηκε έξαλλα από την ομάδα μας αλλά και τους εκατοντάδες μαθητές που δημιούργησαν εξαιρετική ατμόσφαιρα και βοήθησαν σημαντικά.

Κύπρος: Ψηλογένης, Χατζηγεωργίου, Ελ Κέμπε, Ομήρου, Σάββα (Στυλιανού, Δημητρίου, Κωνσταντινίδης, Κουλουμπρής, Κόκκινος, Λακούφης, Κρέκος, Παπασπύρου, Τσίτσος).