ΑρχικήΚΥΡΙΑ ΕΙΔΗΣΗΆνοιξε η αυλαία της 13ης αγωνιστικής με "Αγγλικό" σκορ....

Άνοιξε η αυλαία της 13ης αγωνιστικής με “Αγγλικό” σκορ. Συνέχεια σήμερα με ντέρμπι

Στην 13η αγωνιστική μπήκε χθες το Πρωτάθλημα Cyta με τον Ολυμπιακό να πετυχαίνει μεγάλη νίκη.

Επικράτησε στο Μακάρειο Στάδιο με 6-2 τη Δόξα Κατωκοπιάς και έφτασε στους δεκαπέντε βαθμούς.

Η Δόξα άνοιξε το σκορ στο 2ο λεπτό με τον Μάρκο Χαραλάμπους και ο Ολυμπιακός ισοφάρισε στο 6ο λεπτό με τον Ζαχαρίου, αποτέλεσμα πρώτου ημιχρόνου 1-1.

Στο 56ο λεπτό ο Κωνσταντίνος Σωτηρίου με κεφαλιά έδωσε προβάδισμα στον Ολυμπιακό και στο 63ο λεπτό ο Βασίλης Παπαφώτης με ωραίο σουτ ισοφάρισε σε 2-2.

Στο 65ο λεπτό ο Αγιτέ με κεφαλιά έδωσε εκ νέου προβάδισμα (3-2) στον Ολυμπιακό και στο 80ο λεπτό ο ίδιος ποδοσφαιριστής πέτυχε το 4-2.

Στο 86ο λεπτό ο Αγιτέ ανέβασε το δείκτη του σκορ στο 5-2 για τον Ολυμπιακό και στο 89ο με πέναλτι ο Κίκο διαμόρφωσε το 6-2.

Η Δόξα Κατωκοπιάς μετά την ήττα της έμεινε στην τελευταία θέση με έξι βαθμούς.