ΑρχικήΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟΠαλαίμαχοι:"Δύο βράδια, δύο Τελικοί όπου το σκηνικό ήταν το...

Παλαίμαχοι:”Δύο βράδια, δύο Τελικοί όπου το σκηνικό ήταν το ίδιο”

Aνάρτηση από τον όμιλο παλαιμάχων:

“Όταν είσαι ΟΜΟΝΟΙΑ…

Δύο βράδια, δύο Τελικοί όπου το σκηνικό ήταν το ίδιο… όπου όλα είναι εναντίον σου, όταν οι αντίπαλες άμυνες είναι καθολικές, τα πόδια δεν σε σηκώνουν και ο χρόνος τελειώνει… τότε χρειάζεσαι ένα αιώνιο αρχηγό, ποδοσφαιριστές με πολλά καντάρια μπάλας, παθιασμένους προπονητές και κεφαλιά όπως εκείνες του ποδοσφαιριστή του αιώνα Σωτήρη Καϊάφα για να στείλουν την μπάλα στα δίκτυα.

Στις καθυστερήσεις του αγώνα δευτερόλεπτα πριν την διαδικασία των πέναλτι, ο Κώστας Καϊάφας εκτελεί το φάουλ προς τον Κ. Καλοθέου, αυτός δίνει στον Προεστό ο οποίος την στέλνει με ακρίβεια στο κεφάλι του Οδυσσέα και αυτός στα δίκτυα γράφοντας το 3-2 και ακόμα μια σελίδα στην ιστορία για την ΟΜΟΝΟΙΑ.

Δύο λεπτά προηγουμένως ο Νικολαϊδης πέτυχε την ισοφάριση και μαζί με εκείνο του κορυφαίου σκόρερ της διοργάνωσης Δημήτρη Μάρη δίνουν το τρόπαιο στην Κυπελλούχο Κύπρου ομάδα των Παλαιμάχων της ΟΜΟΝΟΙΑΣ.

.. ΜΟΝΟ ΟΤΑΝ ΕΙΣΑΙ ΟΜΟΝΟΙΑ!!

Ευχαριστούμε τον Κούλλη Παμπόρη που αποθανάτισε την στιγμή που πήραμε το Κύπελλο!!”.”