ΑρχικήΚΥΡΙΑ ΕΙΔΗΣΗΔε φοβήθηκε, πάλεψε χωρίς αύριο, άγγιξε το όνειρο!

Δε φοβήθηκε, πάλεψε χωρίς αύριο, άγγιξε το όνειρο!

Την ήττα με 3-2 δέχθηκε η ΟΜΟΝΟΙΑ από το μεγαθήριο Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ στο ΓΣΠ σε ένα αγώνα που κυριολεκτικά η ομάδα μας ήταν χάρμα οφθαλμών…

Πήρε το παιχνίδι στο ημίχρονο η ομάδα μας με το υπέρ της 1-0 με γκολ του Καρίμ Ανσαριφάρντ. Στην επανάληψη οι αλλαγές του Ντε Χάαγκ με Ράσφονρτ και Σον έκαναν πολύ επικίνδυνη την επίθεση της Γιουνάιτεντ και έφτασε το δείκτη του σκορ στο 3-1.

Όμως και πάλι μίλησε η καρδιά των παικτών μας που δεν παραδόθηκαν, βγήκαν μπροστά πάλεψαν και μέσα σε 2 λεπτά το 3-1 έγινε 3-2 με γκολ του Νικόλα Παναγιώτου έπειτα από πάσα του Ανδρόνικου στην περιοχή.

Τα τελευταία λεπτά ανήκαν την ομάδα μας που δοκίμασε έστω και την υστάτη την ισοφάριση. Δεν τα κατάφερε, όμως το γεγονός και μόνο ότι πλησίασε το θαύμα κόντρα στο μεγαθήριο θα αποτελεί μία ιστορία που θα μπορούμε να την διηγούμαστε για χρόνια.