ΑρχικήΚΥΡΙΑ ΕΙΔΗΣΗΕίναι από νωρίς μπροστά στο σκορ... χρειάζεται σωστή διαχείριση...

Είναι από νωρίς μπροστά στο σκορ… χρειάζεται σωστή διαχείριση (Α’ Ημίχρονο)

Στο 1-0 είναι το πρώτο ημίχρονο στο ΓΣΠ μεταξύ της ΟΜΟΝΟΙΑΣ και του Απόλλωνα, με γκολ του Μπρούνο στο 4ο λεπτό μετά από πανέμορφο συνδυασμό Λοίζου, Καρίμ, προσποίηση Χούπερ και ιδανικό τελείωμα.

Από εκεί και πέρα η ΟΜΟΝΟΙΑ δεν κινδύνευσε ιδιαίτερα αν και προσπάθησε ο Απόλλωνας να αντιδράσει σε 3-4 φάσεις.

Ο αλλαγμένος σχηματισμός Φερέρα αποδίδει μέχρι στιγμής, με τον Καρίμ σε ένα ελεύθερο ρόλο στην επίθεση. Ο Ιρανός είναι ίσως ο καλύτερος μέχρι στιγμής στο ημίχρονο και σχεδόν όλες οι επιθέσεις περνάνε από τα πόδια του. Πολύ καλός είναι και ο Λοίζος σήμερα. Συγκεκριμένα ο Φερέρα ξεκίνησε με Ουζόχο και στην άμυνα οι Κίτσος αριστερά, δεξιά Ψάλτης και κέντρο της άμυνας οι Μίλετιτς και Λανγκ. Στη μεσαία γραμμή οι Μπασιρού, Κούσουλος και μπροστά οι Λοίζος, Χούπερ ως κρυφός επιθετικός, Καρίμ και Μπρούνο.

Είναι τεράστιας σημασίας, ο Φερέρα στο δεύτερο μέρος να διαχειριστεί το σκορ, να μην ξηλώσει το πλάνο να κάνει αλλαγές που θα σκοτώσουν το παιχνίδι στη συνέχεια.