ΑρχικήΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟΑναστασίου: «Δε μπορώ να ανεραίσω τη προσπάθεια που κάνουν...

Αναστασίου: «Δε μπορώ να ανεραίσω τη προσπάθεια που κάνουν τα παιδιά 9 βδομάδες»

*Μέγας χορηγός μετάδοσης: Novibet | Xορηγός μετάδοσης: CablenetSports | Υποστηρικτής: Πράσινη Κερκίδα

Οι δηλώσεις του Γιάννη Αναστασίου μετά το τέλος του αγώνα με την ΑΕΚ και την ήττα που μαθηματικά μας έβγαλε εκτός διεκδίκησης του τίτλου.

«Από πλευράς αποτελέσματος σίγουρα δεν ήταν ευχάριστο.Θεωρώ ότι στο πρώτο ημίχρονο ελέγχαμε το παιχνίδι. Δεν είχαμε ιδιαίτερα προβλήματα από την ΑΕΚ και αντιθέτως αν ήμασταν λίγο πιο σίγουροι σε μια τελική πάσα, γιατί δημιουργήσαμε τις προϋποθέσεις, με μια τελική πάσα θα βγάζαμε τον συμπαίκτη μας στο 1-1 με τον αντίπαλο. Δυστυχώς δεν το κάναμε και τελείωσε το ημίχρονο 0-0. Στο ξεκίνημα του 2ου ημιχρόνου δεν αντιδράσαμε όπως έπρεπε σε κάποιες σέντρες και δεχτήκαμε το πρώτο γκολ. Κάπου εκεί χάσαμε τη συγκέντρωση μας κι αυτό είναι ένα θέμα που είπα και στα παιδιά ότι δεν γίνεται. Δεν έχω κανένα παράπονο από τα παιδιά. Κάποια πράγματα δεν βγήκαν. Δε μπορώ να ανεραίσω τη προσπάθεια που κάνουν τα παιδιά εδώ και 8-9 βδομάδες. Κανείς δε πίστευε στην ομάδα ότι μπορεί να κάνει κάτι και τα παιδιά με την απόδοση τους δημίουργησαν προσδοκίες»