ΑρχικήΑΛΛΕΣ ΚΥΡΙΕΣ ΕΙΔΗΣΕΙΣΉττα και κακή εμφάνιση από την Εθνική μας (Video)

Ήττα και κακή εμφάνιση από την Εθνική μας (Video)

Φιλική ήττα εκτός έδρας με 2-1 δέχτηκε η Εθνική μας από την Σερβία. Πολύ καλό το πρώτο ημίχρονο με τρία γκολ και αρκετές φάσεις, ενώ η κούραση και η απουσία κινήτρου και από τις δυο ομάδες, οδήγησε σε ένα τραγικό δεύτερο 45λεπτο.

Οι γηπεδούχοι άνοιξαν το σκορ στο 2′, στο 10′ διπλασίασαν το προβάδισμά τους ενώ στο 31′ διαμορφώθηκε με αυτογκόλ το τελικό σκορ. Μέτρια έως κακή η εμφάνισή της ομάδας μας που έφτιαξε ελάχιστες φάσεις ενώ στην άμυνα κινδύνεψε αρκετές φορές, απέναντι σε έναν  πολύ καλό αντίπαλο.

Από την ΟΜΟΝΟΙΑ αγωνίστηκε μόνο ο Γιωργαλλίδης κάτω από τα δοκάρια.

Σερβία (S. Muslin): Kahriman, Rukavina (75′ Σέτλαρ), Mladenovic (46′ Κολάροφ), Rajkovic, Nicola Maksimovic, Milunovic, Matic (46′ Γκρούιτς), Mitrovic (46′ Πάβλοβιτς), Tadic (46′ Λάλιτς), Kostic (46΄ Ζίφκοβιτς), Nemania Maksimovic

Κύπρος (Χ. Χριστοφόρου): Α. Γιωργαλλίδης, Μ. Στυλιανού (91′ Χριστοφόρου), Γ. Μερκής, Κ. Λαϊφης, Η. Χαραλάμπους, Β. Λαμπάν, Κ. Αρτυματάς (91′ Νικολάου), Χ. Κυριάκου (66′ Μακρής), Κ. Χαραλαμπίδης (82′ Εγγλέζου), Ν. Αλεξάνδρου (66′ Αλωνεύτης), Π. Σωτηρίου.