ΑρχικήΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟΣπουδαία νίκη για τη Σαλαμίνα, τεσσάρα η Αεκ (Βίντεο)

Σπουδαία νίκη για τη Σαλαμίνα, τεσσάρα η Αεκ (Βίντεο)

Μεγάλης βαθμολογικής σημασίας νίκη επί του Εθνικού Άχνας με σκορ 3-0 πέτυχε εκτός έδρας η Νέα Σαλαμίνα σε αγώνα για την 20η αγωνιστική του Πρωταθλήματος Cyta.

Μετά το αποτέλεσμα αυτό, τα πράγματα έγιναν ακόμη πιο δύσκολα για τον Εθνικό στην προσπάθεια του για αποφυγή του απευθείας υποβιβασμού ενώ η Νέα Σαλαμίνα, έκανε βαθμολογικό άλμα ανεβαίνοντας στους 15 βαθμούς. Ο Εθνικός έμεινε τελευταίος με 8 βαθμούς.

Ο Καρλαό πέτυχε δύο τέρματα για τη Νέα Σαλαμίνα στο πρώτο ημίχρονο, στο 19ο και στο 27ο λεπτό. Ο Πόλιανετς, λίγο μετά που πέρασε ως αλλαγή στον αγώνα, πέτυχε το τελικό 3-0 στο 88ο λεπτό.

Η Αεκ μπορεί να βρέθηκε πίσω στο σκορ κόντρα στον Άρη όμως κατάφερε να κάνει την ανατροπή και με τεσσάρα να πάρει τους τρεις βαθμούς.