ΑρχικήΚΥΡΙΑ ΕΙΔΗΣΗTo πάλεψε η Εθνική μας αλλά ήταν αδύνατον -...

To πάλεψε η Εθνική μας αλλά ήταν αδύνατον – Τα δεδομένα στον όμιλο

Ήττα από την Ρωσία με 1-0 δέχθηκε ψες η Εθνική μας ομάδα σε αγώνα για την προκριματική φάση του EURO 2020. Οι Ρώσοι ήταν ανώτεροι, η Κύπρος το πάλεψε με όλες τις δυνάμεις αλλά δεν κατάφερε να αποφύγει τη δεύτερη σερί ήττα. Καταιγιστικοί οι Ρώσοι στο πρώτο ημίχρονο, έφτιαξαν τεράστιες ευκαιρίες τις οποίες αξιοποίησαν μόνο μια φορά.
Στην επανάληψη η Κύπρος ανέβηκε  αλλά το γκολ που θα έφερνε κέρδος δεν ήρθε κι έτσι η ομάδα μας έφυγε από την Ρωσία χωρίς βαθμολογικό όφελος.
Ρωσία: Γκιγιέρμιε, Φερνάντες, Σεμένοφ, Οζντόεφ, Ζόμπνιν (Μπαρίνογ 78′), Κουντριάσοφ, Τζικίγια, Γκολόβιν, Μίραντζουκ, Ιόνοφ, Τζούμπα

Στον πάγκο: Λούνεφ, Σουνίν, Νόισταντερ, Πετρόφ, Μπέλιαεφ, Μπαρίνοφ, Σμολόφ, Σαλόφ, Α. Μιραντσουκ (Α. Μίραντσουκ 63′), Μπακάεφ, Αχμέτοφ, Σερνόφ

Κύπρος: Πάρντο, Ν. Ιωάννου, Πιέρος, Αβραάμ (Πίττας 70΄), Κούσουλος, Μακρής (Σπόλιαριτς 80′), Μαργκάσα, Αρτυματάς, Λαίφης, Κωστή, Γεωργίου (Εφραίμ 46′)

Στον πάγκο: Πέτρου, Μιχαήλ, Μ. Ιωάννου, Βασιλείου, Κατελάρης, Εφραίμ, Αντωνίου, Μυτίδης, Αντωνιάδης, Σπόλιαριτς, Πίττας

Διαβάστε το πρόγραμμα των επόμενων δυο αγωνιστικών καθώς και τη θέση που βρίσκεται η Εθνική μετά τις ήττες από Σκωτία και Ρωσία.