ΑρχικήΚΥΡΙΑ ΕΙΔΗΣΗΑιφνιδιασμός από το γρήγορο γκολ, αλλά μπορεί η ΟΜΟΝΟΙΑ...

Αιφνιδιασμός από το γρήγορο γκολ, αλλά μπορεί η ΟΜΟΝΟΙΑ (Α’ Ημίχρονο)

Στο ημίχρονο της πρεμιέρας των ομίλων του Γιουρόπα Λινγκ η ΟΜΟΝΟΙΑ βρίσκεται πίσω στο σκορ με 0-1 από τη Σέριφ Τιρασπόλ. Τα πράγματα από πολύ νωρίς πήραν άσχημη τροπή για την ομάδα μας καθώς μια μακρινή μπαλιά από τον τερματοφύλακα της Σέριφ στο 2ο λεπτό έβγαλε μόνο τον επιθετικό των Μολδαβών ο οποίος σκόραρε μπροστά στο Φαμπιάνο που τραυματίστηκε στη συγκεκριμένη φάση.

Το γρήγορο γκολ έφερε λογικά τον αιφνιδιασμό με την ΟΜΟΝΟΙΑ να μην κατορθώνει για μεγάλο χρονικό διάστημα να επιβάλει το ρυθμό της. Παρ’ όλα αυτά όμως βρήκε φάσεις, κράτησε τον αντίπαλο μακριά από τα καρέ και πιστεύουμε πως με περισσότερο μυαλό μπορεί να κάνει και τη ζημιά.

Ο Λένον ξεκίνησε με σύστημα 3-5-2 χωρίς καθαρόαιμο φορ. Στη μεσαία γραμμή ο Κασσάμα ψάχνεται και ίσως να μην ήταν και η πιο σωστή επιλογή. Παρ΄όλα αυτά υπάρχει το βάθος και μπορούμε να κάνουμε τη ζημιά με αλλαγές στο δεύτερο μέρος.