ΑρχικήΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟΒοήθησε και το δικαιούται ο Μίχαλης...

Βοήθησε και το δικαιούται ο Μίχαλης…

Ο Μιχάλης Παπαστυλιανού ήρθε τον περασμένο Ιανούαριο με σκοπό να δώσει λύσεις στον “ασσό” αφού την τότε περίοδο ήταν τραυματίες οι Φαμπιάνο και Κυριακίδης, ενώ ο Ουζόχο θα έφευγε για το Κόπα Άφρικα.

Πρόλαβε να αγωνιστεί μόλις σε ένα παιχνίδι απέναντι στον Άρη στις αρχές Ιανουάριου, στην εκτός έδρας ήττα με 2-1 σε αγώνα για την Β’ γύρο του πρωταθλήματος δείχνοντας αρκετά καλά στοιχεία. Μετα την επιστροφή του Φαμπιάνο ο Παπαστυλιανού δούλεψε και συνεργάστηκε με την υπόλοιπη ομάδα, δίνοντας λύσεις και βοήθειες στις προπονήσεις.

Στον αγώνα του ερχόμενου Σάββατου με την Πάφο δικαιούται και ο Μιχάλης μια εύκαιρια, να αγωνιστεί και να δείξει το επίπεδο του. Δυστυχώς η μοίρα το έφερε να βρίσκεται πίσω από δύο σπουδαίους τερματοφύλακες και αντιλαμβάνεται και ο ίδιος τις δυσκολίες να πάρει γάντια βασικού στην ομάδα μας, όμως δεν σταμάτησε να δουλεύει λεπτό!