ΑρχικήΚΥΡΙΑ ΕΙΔΗΣΗΕκτός έδρας νίκη της Κύπρου επί του Ισραήλ με...

Εκτός έδρας νίκη της Κύπρου επί του Ισραήλ με 3-2

Σπουδαία φιλική νίκη που ανεβάζει την αυτοπεποίθηση των διεθνών μας. Η Κύπρος κέρδισε εκτός έδρας με 3-2 το Ισραήλ.

Ανώτερη στο μεγαλύτερο διάστημα του αγώνα στο Shlomo Stadium η ομάδα του Κετσπάγια. Μαγικό πρώτο ημίχρονο με δυο γκολ και πολλές ευκαιρίες για περισσότερα. Πρώτο για Χαραλάμπους, δεύτερο για Πίττα.

Κρατούσε άνετα το προβάδισμα της η Εθνική μέχρι να έρθει το καταστροφικό δίλεπτο που έφερε το 2-2. Στο 66′ και 67′ οι γείτονες ισοφάρισαν και έφεραν προσωρινά… αναστάτωση στην ομάδα.

Αντέδρασε η Κύπρος με τον Μιχάλη Ιωάννου να σκοράρει το 2-3 με γκολάρα εκτός περιοχής. Ασίστ οι Μηνάς Αντωνίου, Χάμπος Κυριάκου και Μ. Σπόλιαριτς.

Τρομερή επέμβαση Δημητρίου στα τελευταία λεπτά. Μελανό σημείο ο τραυματισμός του Ματίας Σπόλιαριτς που αποχώρησε με φορείο.

Το φιλικό έγινε στο Shlomo Insurance Stadiumτης Πετάχ Τίκβα.