ΑρχικήΚΥΡΙΑ ΕΙΔΗΣΗΝα το πιστέψει περισσότερο (A' ημίχρονο)

Να το πιστέψει περισσότερο (A’ ημίχρονο)

ΟΜΟΝΟΙΑ και Ερυθρός Αστέρας βρίσκονται στο 1-1 στο Α’ ημίχρονο του αγώνα στο Γ.Σ.Π για τον Γ’ προκριματικό γύρο του Champions League. H OMONOIA έδωσε πάρα πολλή χώρο στον Ερυθρό ο οποίος από το πρώτο λεπτό γυρόφερνε την εστία του Φαμπιάνο. Κόντρα στην ροή του αγώνα η ομάδα μας στο 31ο λεπτό κατάφερε να προηγηθεί μετά από πανέμορφη εκτέλεση κόρνερ του Τζιόρντι και κεφαλιά του Λούφτνερ.

Παρόλα αυτά το σκηνικό δεν άλλαξε με την ΟΜΟΝΟΙΑ και πάλι να οπισθοχωρεί με αποτέλεσμα στο τελευταίο λεπτό του ημιχρόνο σε μια φάση αδράνειας να δεχτεί το γκολ της ισοφάρισης.

Η ΟΜΟΝΟΙΑ πρέπει να το πιστέψει περισσότερη. Υπάρχουν ποδοσφαιριστές που είναι εκτός παιχνιδιού, όπως οι Τιάγκο και Κακουλλής και πρέπει να πάρουν ενέργειες πάνω τους. Ο Ερυθρός Αστέρας είναι μια πάρα πολύ ποιοτική ομάδα και πρέπει η ΟΜΟΝΟΙΑ να βάλει περισσότερο πείσμα και θέληση στο παιχνίδι της.

ΟΜΟΝΟΙΑ: Φαμπιάνο, Λανγκ, Χούμποτσαν, Λούφτνερ, Λέζιακς, Γιόρντι, Γκόμες, Τιάγκο, Παπουλής, Μποτεάκ, Κακουλλής

Στον πάγκο: Κυριακίδης, Κούσουλος, Μαυρίας, Λοΐζου, Ασάντε, Σενέ, Ντούρις

ΕΡ.ΑΣΤΕΡΑΣ: Borjan, Gobeljic, Rodic, Degenek, Milunovic, Sanogo, Kanga, Ivanic, Katai, Ben, Vukanovic

Στον πάγκο: Popovic Falcinelli, Gajic, Pankov, Nikolic, Gavric, Jovancic