ΑρχικήΚΥΡΙΑ ΕΙΔΗΣΗΝα συνεχίσει με τον ίδιο ρυθμό (A' ημίχρονο)

Να συνεχίσει με τον ίδιο ρυθμό (A’ ημίχρονο)

Η ΟΜΟΝΟΙΑ βρίσκεται μπροστά με 1-0 στο Α’ ημίχρονο του αγώνα στο “Αντώνης Παπαδόπουλος” για την 7η αγωνιστική των Play – Off. H OMONOIA η οποία είχε την υπεροχή σε όλο το πρώτο ημίχρονο δυσκολεύτηκε να διασπάσει την άμυνα των γηπεδούχων οι οποίοι αρκέστηκαν να αμύνονται συνεχώς και να διώχνουν την μπάλα. Η ΟΜΟΝΟΙΑ σε αυτό το πρώτο σαρανταπεντάλεπτο είχε δύο πολύ μεγάλες ευκαιρίες για να ανοίξει το σκορ. Μια με τον Μποτεάκ ο οποίος από την μικρή περιοχή του Λόρια έπιασε το δυνατό σουτ όμως ο τερματοφύλακας της Ανόρθωσης έδιωξε σε κόρνερ, και μια με τον Σεχού όταν το δυνατό του σούτ κτύπησε στο οριζόντιο δοκάρι της εστίας των κυανόλευκων.

Για καλή μας τύχη η ΟΜΟΝΟΙΑ βρήκε δίχτυα στα τελευταία στάδια του ημιχρόνου όταν ο Τιάγκο με πλασέ νίκησε τον Λόρια και έβαλε σε θέση οδηγού την ομάδα μας.

Η ΟΜΟΝΟΙΑ επιβάλλεται να συνεχίσει με τον ίδιο ρυθμό στο δεύτερο μέρος και να βρει τρόπους να διασπάσει την αμυντική λειτουργία της Κυρίας, να πετύχει ακόμα ένα τέρμα και να κλειδώσει το τρίποντο.

Ανόρθωση:  Λόρια, Αρτυματάς, Νταουσβίλι, Οκριασβίλι, Πηλέας, Μίχα, Αμπαρτζουμιάν, Βργκοτς, Ρισβάνης, Μαργκάσα, Κορρέα

Στον πάγκο: Tζουρ, Π. Αρτυματάς, Κορέια, Μανιάς, Παρούτης, Καλτσάς, Χουσμπάουερ, Χριστοφή, Ελουντού

ΟΜΟΝΟΙΑ: Φαμπιάνο, Λούφτνερ, Λανγκ, Σεχού, Λέζιακς, Κούσουλος, Γκόμεθ, Παπουλής, Μποτεάκ, Τσέποβιτς, Τιάγκο

Στον πάγκο: Παναγή, Χοράσκα, Παναγιώτου, Μαυρίας, Γκόμες, Χαραλάμπους, Τζιωνής, Κακουλλής

Kίτρινες: – /Τιάγκο