ΑρχικήΚΥΡΙΑ ΕΙΔΗΣΗΚαι τώρα φέρτε μας το Κύπελλο

Και τώρα φέρτε μας το Κύπελλο

Τελικό σκορ 1-1….Με 10 παίκτες η ΟΜΟΝΟΙΑ από το 10 λεπτό, παλληκαρίσια πρόκριση. ψυχάρες ποδοσφαιριστές που τα κατάφεραν. Τα έδωσαν όλα και βγήκαν νικητές.

Στο πρώτο ημίχρονο στην έναρξη όλα έδειχναν πιο εύκολα με το γρήγορο γκολ του Λανγκ εντούτοις η αψυχολόγητη κόκκινη του Γιούστε στο 10 ήρθε να αλλάξει τις ισορροπίες του αγώνα. o Ισπανός αμυντικός αποβλήθηκε μετά από άτσαλη προβολή και αυτό επηρέασε την ΟΜΟΝΟΙΑ, η οποία έχασε την ψυχολογία της για ένα 10 λέπτο, χρονικό σημείο όπου δέχτηκε και το γκολ της ισοφάρισης, με κεφαλιά του Ουάρντα μετά από εκτέλεση κόρνερ.

Ευτυχώς η ΟΜΟΝΟΙΑ βρήκε τα πατήματα της μετά το γκολ των φιλοξενουμένων, οι οποίοι παρά το γεγονός ότι είχαν την κατοχή απείλησαν μόνο με μακρινά σουτ.

Στο δέυτερο μέρος οι ποδοσφαιριστές μας ήταν Λιοντάρια. Πάλεψαν, περιόρισαν την Ανόρθωση και τώρα ονειρεύονται το τρόπαιο στον μεγάλο τελικό απέναντι στον Εθνικό.

Μπράβο μάγκες…. Τώρα φέρτε μας το Κύπελλο!