ΑρχικήΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟΝα ηρεμήσει και να κάνει το παιχνίδι της...(Α' ημίχρονο)

Να ηρεμήσει και να κάνει το παιχνίδι της…(Α’ ημίχρονο)

Νέα Σαλαμίνα και ΟΜΟΝΟΙΑ βρίσκονται στο 0-0 στο Α’ ημίχρονο του αγώνα στο στάδιο Αμμόχωστος για την 14η αγωνιστική του πρωταθλήματος.

Ένα πρώτο ημίχρονο που κύλησε με πολλή ένταση και νεύρα, και με το VAR να αναγκάζεται να επέμβει δύο φορές για να ελέγξει δύο τέρματα, ένα για κάθε ομάδα.

Η ΟΜΟΝΟΙΑ σκόραρε με κεφάλια του Αλιούμ όμως το VAR ακύρωσε το γκολ υποδεικνύωντας τον Σεμέδο σε Offside στην αρχή της φάσης.

Λίγα λεπτά αργότερα το VAR δεν επικύρωσε τέρμα της Νέας Σαλαμίνας, αφού Ντορεγκαράι ήταν λίγο πιο μπροστά.

Γενικά δεν παρακολουθούμε καλό παιχνίδι. Η ΟΜΟΝΟΙΑ πρέπει να ηρεμήσει και να κάνει το παιχνίδι της. Μπορεί να πάρει το τρίποντο και πρέπει να το κάνει.

Νέα Σαλαμίνα: Κίσσας, Κονατέ, Σέλεα, Νάρσινγκ, Ντουρμισάι, Καρλίτος, Κονέ, Ντορεγκαράι, Λέουκο, Ντιακιτέ, Κατσιαρής

Στον πάγκο: Καλανίδης, Κατσικάς, Μιγκελίτο, Φερνάντεζ, Κουσμάνοβιτς, Κουμουρής, Παπαγεωργίου, Σπυριδάκης, Χριστοδούλου, Βίκτωρος, Έντσον Σίλβα, Κορομά

Ομόνοια: Ουζόχo, Μάθιους, Κουλιμπαλί, Σιπριάνο, Σεμέδο, Λοίζoυ, Αλιούμ, Μπασιρού, Παναγιώτου, Κούσουλος, Μπέζους.

Στον πάγκο: Κελεπέσιης, Κυριακίδης, Ψάλτης, Κακουλλής, Φράνσον, Λέτσιακς, Καρίμ, Σίμιτς, Λανγκ, Μίλετιτς, Χαραλάμπους, Άμο.