ΑρχικήΚΥΡΙΑ ΕΙΔΗΣΗΛεπτές ισορροπίες... με 10 και 1-1 (Α' ημίχρονο)

Λεπτές ισορροπίες… με 10 και 1-1 (Α’ ημίχρονο)

Στο 1-1 είναι το σκορ στο ημίχρονο του δεύτερου ημιτελικού κόντρα στην Ανόρθωση. Ένα ημίχρονο που ενώ στην έναρξη όλα έδειχναν πιο εύκολα με το γρήγορο γκολ του Λανγκ εντούτοις η αψυχολόγητη κόκκινη του Γιούστε στο 10 ήρθε να αλλάξει τις ισορροπίες του αγώνα. o Ισπανός αμυντικός αποβλήθηκε μετά από άτσαλη προβολή και αυτό επηρέασε την ΟΜΟΝΟΙΑ, η οποία έχασε την ψυχολογία της για ένα 10 λέπτο, χρονικό σημείο όπου δέχτηκε και το γκολ της ισοφάρισης, με κεφαλιά του Ουάρντα μετά από εκτέλεση κόρνερ.

Ευτυχώς η ΟΜΟΝΟΙΑ βρήκε τα πατήματα της μετά το γκολ των φιλοξενουμένων, οι οποίοι παρά το γεγονός ότι είχαν την κατοχή απείλησαν μόνο με μακρινά σουτ.

Η ΟΜΟΝΟΙΑ πρέπει να υπερβάλει εαυτόν στο δεύτερο μέρος καθώς το παιχνίδι κινείται πάνω σε λεπτές ισορρόπιες. Πρέπει να κρατήσει μπάλα, να κερδίσει χρόνο έτσι ώστε η πρόκριση να βαφτεί πράσινη.